Hoca Muammer’den Üniversite Öğrencilerine Ders

eğirdir haber,akın gazetesi,egirdir haberler,son dakika,Hoca Muammer’den Üniversite Öğrencilerine Ders
Haberin Tarihi: 21.5.2019 22:08:09 - Okunma Sayısı:719 defa okundu.

Muammer Coşar üniversite öğrencilerine “Aktif ve Sağlıklı Yaşlanmanın püf noktalarını” içeren bir ders anlattı. 

Hoca Muammer’den Üniversite Öğrencilerine Ders

Eğirdir İlçesinde kayıkçılık ile geçimini sağlayan 80 yaşındaki Muammer Coşar kendi kayığında Eğirdir’in harika manzarası ve gölü eşliğinde; Eğirdir Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu Yaşlı Bakım programından 50 öğrenciye “Aktif ve Sağlıklı Yaşlanmanın püf noktalarını” içeren bir ders anlattı. 

Dersin Öğretim Görevlisi Faruk Yaşar Gürdal "Eğirdir’in birbirinden değerli ve farklı, araştırılıp bulunmayı bekleyen yaşlıları var. Bunlardan biri olan Hoca Muammer amcamız bugün bize hem hayatından hem de mesleğinden değerli bilgiler aktardı" dedi. 

Ders ile ilgili açıklamalarda bulunan Öğr. Gör. Faruk Yaşar Gürdal “Eğirdir’de öğrenim görüp henüz hiç göle temas etmemiş öğrencilerimiz var, bunlar 1 aya kadar mezun olacaklar. Dersimizin amacı her ne kadar Muammer Amcanın yaşlılığı ve gerontolojik içerik olsa da ilçemizi ailelerine güzel anlatabilmeleri için de öğrencilerimize bir farkındalığı planladık ve son dersimizi göl turuyla tamamladık” diye konuştu. 

Dersin hocası Muammer Coşar ise öğrencilere “Kendimi yaşlılığa hazırlıyorum ve kendimi henüz yaşlı görmüyorum, her gün göldeyim, bu şehirde bir hareket halindeyim, öğrencilerimize tavsiyem dosdoğru bir hayat yaşamaları ve kavgadan, ayrışmadan uzak olmaları, pırıl pırıl geleceklerini kötü işler ile karartmamalarıdır” dedi. 

Ders göl turu ve fotoğraf çekimleri ile son buldu.

Bu Haberi Paylaş


  • eğirdir,egirdir haber,akın gazetesi
  • eğirdir,egirdir haber,akın gazetesi
  • eğirdir,egirdir haber,akın gazetesi
  • eğirdir,egirdir haber,akın gazetesi

Yorum Yap