Lavanta Köyüne Özel Kurs

eğirdir haber,akın gazetesi,egirdir haberler,son dakika,Lavanta Köyüne Özel Kurs
Haberin Tarihi: 20.9.2019 14:52:37 - Okunma Sayısı:562 defa okundu.

Lavanta Kokulu Köy Kuyucak’ta turizm sezonun sona ermesi ile birlikte eğitim çalışmalarına hız verildi.

Lavanta Köyüne Özel Kurs

Ülkemizde üretilen lavantanın %85’inin üretildiği Lavanta Kokulu Köy Kuyucak’ta turizm sezonun sona ermesi ile birlikte eğitim çalışmalarına hız verildi. Köyde stant açan vatandaşlar için hazırlanan eğitimler başladı. 251 kişilik nüfusa sahip Kuyucak’ta, Keçiborlu Kaymakamlığı ve Keçiborlu Halk Eğitim Merkezi tarafından açılan hijyen kursuna 139 kişi başvuru yaptı.

Düzenlenen eğitime Vali Ömer Seymenoğlu, Keçiborlu Kaymakamı Okan Leblebicier, sektör temsilcileri ve çoğunluğu kadınlardan oluşan Kuyucak köyü sakinleri katıldı. Kursiyerlere eğitimin ardından yaka kartları verileceğini belirten Keçiborlu Halk Eğitim Merkezi Müdürü Ender Taşdemir ayrıca köyde 320 saatlik Hediyelik Süs Eşyası Yapımı ve 42 saatlik Açık Alan İşletmeciliği kurslarının açılacağını söyledi.

Bu tür eğitimlerin amacının vatandaşların ev ekonomilerine katkı sağlamak olduğunu belirten Vali Ömer Seymenoğlu, hijyenin olmasa olmaz bir kriter olduğunu belirterek, eğitimlerin ardından yaka kartı almayanlara ticari faaliyetler için izin verilmeyeceğini kaydetti. Lavanta merkezinin Kuyucak köyü olduğunu belirten Vali Seymenoğlu, satılan ürünlerde kaliteden taviz verilmemesi gerekliliğinin altını çizdi.

Gelecek sezona bu günden itibaren her birlikte hazırlanalım diyen Vali Seymenoğlu, köyün arka sokaklarının da turizme açılmasınınım önemine değinerek. Pansiyonculuğun arttırılması için çalışmalara devam edeceklerini belirtti.

Kursa katılan Kuyucaklı vatandaşlar ise kurusun kendileri için son derece yaralı olacağını belirterek, katkısı olan herkese teşekkür ettiler.

 

Bu Haberi PaylaşYorum Yap