Muhtarlardan Mehmetçiğe Selam…

eğirdir haber,akın gazetesi,egirdir haberler,son dakika,Muhtarlardan Mehmetçiğe Selam…
Haberin Tarihi: 18.10.2019 13:28:22 - Okunma Sayısı:686 defa okundu.

Muhtarlar: “Gün Sessiz Kalma Değil, Milli Birlik Ruhuyla Beraber Olarak Ses Verme Günüdür”

MUHTARLARDAN MEHMETÇİĞE SELAM…

Muhtarlar: “Gün Sessiz Kalma Değil, Milli Birlik Ruhuyla Beraber Olarak Ses Verme Günüdür”

19 Ekim Muhtarlar Günü dolayısıyla muhtarlarımız Fırat’ın doğusunda Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) tarafından yürütülen Barış Pınarı Harekatı’na destek vermek amacıyla bir basın açıklaması yaptı. Muhtarlar adına açıklamayı Yeni Mahalle Muhtarı Özer Öztürk yaparak şunları ifade etti:

“Devletimizin aldığı bu kararın arkasındayız ve destekliyoruz.

Sizler aracılığıyla hem ülkemiz, hem de dünya kamuoyuna sesleniyoruz. Türkiye, 9 Ekim 2019’da Suriye sınırı üzerinde “Barış Pınarı” adı verilen sınır ötesi harekat başlatmıştır. Amaç, hem ülkemizin sınırlarının güvenliğini sağlamak, hem de ülkemiz ve bölge ülkeleri için tehdit oluşturan terör koridorunu ortadan kaldırmaktır.

Bu bölgeyi PKK/PYD/YPG ve DEAŞ gibi terör örgütlerinden temizleyerek, Suriye halkını teröristlerin baskı ve zulmünden kurtarmak, bölgede huzur, güven ve barış ortamını yeniden tesis etmektir. Bizler devletimizin aldığı bu kararın arkasındayız ve destekliyoruz. Zira, Türkiye uluslararası kurallardan doğan hakkını kullanmıştır. Barış Pınarı Harekatı, evrensel hukuk ve Birleşmiş Milletler Güvenlik Konseyi terörle mücadele kararları ile BM Sözleşmesi’nde yer alan meşru  müdafaa hakkı çerçevesinde başlatılmıştır. Suriye’nin toprak bütünlüğüne, egemenliğine ve siyasi birliğine saygı gösterilmektedir. Dolayısıyla bu harekat, meşrudur ve uluslar arası hukuka uygundur.

Gün Sessiz Kalma Değil, Milli Birlik Ruhuyla Beraber Olarak Ses Verme Günüdür.

Son olarak şunu da herkesin bilmesini istiyoruz; Türkiye ve Türkiye ekonomisine yöneltilen tehditlere Türk Milleti, iş dünyası ve sivil toplumu, bir ve beraber olarak en güzel cevabı verecektir. Bu tehditler karşısında bu vatanın her bir ferdi, Türkiye’nin geleceği için daha çok çalışacak, daha çok üretecektir. Gün sessiz kalma günü değil, milli birlik ruhuyla bir ve beraber olarak ses verme günüdür. Öte yandan, bütün vatandaşlarımızı, özellikle sosyal medyadaki bilgi kirliliği ve provokasyonlara karşı dikkatli olmaya çağırıyoruz. Bu bölgede yaşayanlar bizim komşumuzdur, kardeşimizdir.  Aynı medeniyetin, aynı kültürün, aynı inancın mensupları olan bizler arasındaki kardeşlik ve komşuluk hukukunu kimse yok edemez. Aramıza kimse fitne ve fesat sokamaz, bizi birbirimize düşman edemez. Türkiye’nin iş dünyasındaki bütün paydaşlar olarak, iş vereni, çalışanı, esnafları olarak; dualarımızla ve bütün gönlümüzle devletimizin ve kahraman askerlerimizin yanındayız. Türk Silahlı Kuvvetlerimizin bölgedeki terör unsurlarını yok edeceğine ve terör örgütlerini hezimete uğratacağına  olan inancımız tamdır

Tüm şehitlerimize Allah’tan rahmet diliyoruz, mekanları cennet olsun.

Yaralılarımıza acil şifalar temenni ediyoruz. Cenabı-ı Hak Mehmetçiğimizi korusun, ordumuzu muzaffer kılsın. Yar ve yardımcımız olsun.”

Konuşmanın ardından muhtarlarımız, Asker Selamı vererek açıklamayı sonlandırdı.

Emel TURAN KARTAL - AKIN

Bu Haberi Paylaş


  • eğirdir,egirdir haber,akın gazetesi
  • eğirdir,egirdir haber,akın gazetesi

Yorum Yap