Isparta Kom Şube Temmuz Ayı İçerisinde 17 Operasyon Gerçekleştirdi

eğirdir haber,akın gazetesi,egirdir haberler,son dakika,Isparta Kom Şube Temmuz Ayı İçerisinde 17 Operasyon Gerçekleştirdi
Haberin Tarihi: 5.8.2020 16:08:26 - Okunma Sayısı:986 defa okundu.

Haklarında arama kararı bulunan 4 şahıs ekiplerin yaptığı çalışmalar sonucunda yakalanırken, bunlardan 3’ü adli makamlar tarafından tutuklandı, bir kişi ise serbest bırakıldı.

Isparta Kom Şube Temmuz Ayı İçerisinde 17 Operasyon Gerçekleştirdi

Isparta Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri suç ve suçlu ile mücadele kapsamında Temmuz ayı içerisinde 17 operasyon gerçekleştirdi. Operasyonlarda FETÖ/PDY silahlı terör örgütü kurma, yönetme ve üye olma, tefecilik, 2863 sayılı kültür ve tabiat varlıklarını koruma kanununa muhalefet, vergi kaçakçılığı, 5607 sayılı kanuna muhalefet, zimmet, 6362 sayılı sermaye piyasası kanununa muhalefet ve nitelikli dolandırıcılık suçlarından 30 şüpheli hakkında adli işlem yapıldı. Yakalanan şüpheli şahıslardan; 38 adet sikke, 1 adet obje, 1 adet el dedektörü, siyah deriden oluşan 2 adet korumalık, 1 adet kama kılıfı, 1 adet içinde Arapça yazılar bulunan sapsız bıçak, 1 adet Arapça el yazması eski kitap, 20 bin 200 dal boş ve 180 dal içi doldurulmuş makaron, 31 kg kıyılmış tütün ile çeşitli senet, sözleşme ve evraklar ele geçirildi.

Öte yandan haklarında arama kararı bulunan 4 şahıs ekiplerin yaptığı çalışmalar sonucunda yakalanırken, bunlardan 3’ü adli makamlar tarafından tutuklandı, bir kişi ise serbest bırakıldı.

 

Bu Haberi PaylaşYorum Yap