Kaymakam Ve Başkan Sahaya İndi Korona Denetimi Gerçekleşti

eğirdir haber,akın gazetesi,egirdir haberler,son dakika,Kaymakam Ve Başkan Sahaya İndi Korona Denetimi Gerçekleşti
Haberin Tarihi: 6.8.2020 15:13:45 - Okunma Sayısı:675 defa okundu.

Eğirdir Kaymakamı Adem ÇELİK ile Belediye Başkanı Veli GÖK sahaya çıktı.

Kaymakam Ve Başkan Sahaya İndi Korona Denetimi Gerçekleşti

Eğirdir ilçemizde, İçişleri Bakanlığı’nın 81 il valiliğine gönderdiği korona virüs denetimleri konulu genelgesi doğrultusunda yapılan denetimlerde İlçe Kaymakamı Adem ÇELİK ile Belediye Başkanı Veli GÖK sahaya çıktı.

İlçe Emniyet Müdürlüğü, Eğirdir Belediyesi Zabıta Müdürlüğü mensuplarından oluşan kolluk kuvvetleri tarafından gerçekleştirilen geniş kapsamlı denetimde ilk olarak Perşembe pazarı gezildi. Kaymakam Adem ÇELİK ve Belediye Başkanı Veli GÖK birlikte esnaflarımızı ve vatandaşlarımızı kendi sağlıkları için maske takmaya, mesafe kurallarına uymaya davet ettiler.

Bu kapsamda, market, kafeterya, kıraathane, berber, kuaför, güzellik salonu, lokanta gibi işyeri ve yaşam alanlarında esnaf ve vatandaşlarla bir araya gelen Kaymakam Adem ÇELİK ve Belediye Başkanı Veli GÖK, virüs salgını kapsamında alınması gereken önlem ve uyulması gereken kurallar konusunda bilinçlendirmeye yönelik güncel bilgilendirmelerde bulundular.

Maske, sosyal mesafe ve hijyen kurallarına uyulmasının insan ve toplum sağlığı için önemine dikkat çeken Kaymakam ÇELİK  ve Başkan Veli GÖK, belirlenen eksikliklerle ilgili olarak da uyarılarda bulundular.

Özellikle Perşembe Pazarında ve çarşı esnafının maske taktıkları ve kurallara riayet ettikleri görüldü. Çarşı içinde ise esnaflarla sohbet eden Kaymakam Adem ÇELİK ve Belediye Başkanı Veli GÖK, ‘Meşhur Köfteci Güngör’ün tahan karmasının sırrını kendisinden dinlediler. Köfteci GÜNGÖR Usta, sırrı sadece kızına öğrettiğini ve kimseye öğretmemesini söylediğini ifade ederek neşeli anların yaşanmasına sebebiyet verdi.

(Eğirdir Belediyesi Basın ve Halkla İlişkiler Bürosu)

Bu Haberi PaylaşYorum Yap