İYİ PARTİ ISPARTA MİLLETVEKİLİ DR. AYLİN CESUR’UN 30 AĞUSTOS ZAFER BAYRAMI MESAJI

eğirdir haber,akın gazetesi,egirdir haberler,son dakika, İYİ PARTİ ISPARTA MİLLETVEKİLİ DR. AYLİN CESUR’UN 30 AĞUSTOS ZAFER BAYRAMI MESAJI
Haberin Tarihi: 30.8.2020 11:14:10 - Okunma Sayısı:957 defa okundu.

"Başta Büyük Atatürk olmak üzere, bu zaferi bize armağan eden İstiklal mücadelemizin bütün kahramanlarını, kanlarıyla bu toprakları vatan yapan ve ülkemizin milletiyle bölünmez bütünlüğü için canlarını seve seve feda eden aziz şehitlerimizi ve kahraman gazilerimizi rahmet ve minnetle anıyor, milletimizin 30 Ağustos Zafer Bayramı'nı övünçle, gururla kutluyorum. “

 İYİ PARTİ ISPARTA MİLLETVEKİLİ DR. AYLİN CESUR’UN 30 AĞUSTOS ZAFER BAYRAMI MESAJI:

 

"30 Ağustos Zafer Bayramı; Büyük Atatürk’ün planladığı, cephede bizzat komuta ettiği ve zaferle sonuçlandırdığı tarihi bir gündür. Bu zafer, Türk Milleti’nin varlık zaferidir.

 

Şanlı tarihimizin emsalsiz zaferlerden birisi olan ve Türk Milleti’nin kaderini değiştiren 30 Ağustos Zaferi milletimizin asla yenilmeyeceğini tüm dünyaya göstermiştir ve Demokratik ve Çağdaş Cumhuriyet'in kurulmasının yolunu açmıştır. Tarihi Erzurum kongresinde alınan " Vatan bir bütündür parçalanamaz, manda ve himaye kabul edilemez" iradesinin kuvveden fiile çevrilmesinin yıl dönümüdür.

 

Türk Milleti, 30 Ağustos Zaferi ile tarih sahnesine tekrar ve dinç bir şekilde çıkma kararlılığını bütün dünyaya kanıtlamış, milli varlık ve hukukumuzu kabul ettirmiştir.

 

Milletimiz bu zaferle, milli hâkimiyet, birlik ve beraberlik anlayışı içerisinde, kendisini tarih sahnesinden silmek isteyenlere, tüm mazlum halklara örnek teşkil edecek biçimde unutulmayacak bir ders vermiş; hiçbir şekilde bağımsızlık ve hürriyetinden ödün vermeyeceğini, sonsuza kadar tüm gücüyle var olacağını dünyaya kabul ettirmiştir.

 

Cumhuriyetin sonraki nesilleri bu bilinçtedir ve geçmişten aldığı güçle, birlik ve beraberlik içinde Cumhuriyeti koruyacak ve Türkiye Cumhuriyeti Devleti ebediyyen yaşayacaktır.

 

Başta Büyük Atatürk olmak üzere, bu zaferi bize armağan eden İstiklal mücadelemizin bütün kahramanlarını, kanlarıyla bu toprakları vatan yapan ve ülkemizin milletiyle bölünmez bütünlüğü için canlarını seve seve feda eden aziz şehitlerimizi ve kahraman gazilerimizi rahmet ve minnetle anıyor, milletimizin 30 Ağustos Zafer Bayramı'nı övünçle, gururla kutluyorum. “

 

Bu Haberi PaylaşYorum Yap