Isparta’da Okullara 583 Kişi Alınacak

eğirdir haber,akın gazetesi,egirdir haberler,son dakika,Isparta’da Okullara 583 Kişi Alınacak
Haberin Tarihi: 15.9.2020 10:36:06 - Okunma Sayısı:477 defa okundu.

Isparta’daki Okullarda 9 ay süreyle çalıştırılmak üzere 400’ü temizlik görevlisi, 183’ü Güvenlik Görevlisi olmak üzere alınacak

Isparta’da Okullara 583 Kişi Alınacak

İŞKUR Isparta İl Müdürlüğü’nün Toplum Yararına Programı kapsamında Milli Eğitim Müdürlüğü bünyesinde Isparta’daki Okullarda 9 ay süreyle çalıştırılmak üzere 400’ü temizlik görevlisi, 183’ü Güvenlik Görevlisi olmak üzere alınacak toplam 583 kişi ile ilgili başvurular Bilim Kurulu’nun tavsiyesi ve Milli Eğitim Bakanlığının okullarda yüz yüze eğitimin 21 Eylül’de başlayacağını açıklaması üzerine 13 Ağustos tarihinde durdurulmuştu. Söz konusu başvurular 14 Eylül Pazartesi gününden itibaren yeniden açılacak.

Bilindiği gibi; İŞKUR İl Müdürlüğü’nün Toplum Yararına Programı kapsamında Milli Eğitim Müdürlüğü bünyesinde Isparta’daki Okullarda 9 ay süreyle çalıştırılmak üzere 400’ü temizlik görevlisi, 183’ü Güvenlik Görevlisi olmak üzere toplam 583 kişi alınacaktı. Kur’a sistemiyle belirlenecek çalışanların kuraları 20 Ağustos’ta çekilecek ve işbaşı ise 1 Eylül’de yapılacaktı.

Söz konusu işler için başvurular geçtiğimiz ay yani 11 Ağustos itibariyle başlamış ve 15 Ağustos Cumartesi günü saat 23.59’a kadar devam edecekti. Ancak, Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, başkanlığında dün yapılan Bilim Kurulu toplantısı sonunda Bilim Kurulu’nun tavsiyesi ve Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk tarafından yapılan açıklamada, okulların Koronavirüs pandemisi 31 Ağustos’ta uzaktan eğitimle, 21 Eylül’de ise yüz yüze eğitimle açılacağının açıklanması üzerine İŞ-Kur Genel Müdürlüğü de söz konusu iş başvurularının durdurulmasına karar vermişti.

Konu ile ilgili olarak edinilen bilgilere göre; söz konusu başvurular 14 Eylül 2020 Pazartesi gününden itibaren tekrar açılacağı ve başvuruların daha önce de olduğu gibi internet üzerinden kabul edileceği açıklandı.

Bu Haberi PaylaşYorum Yap