KAYMAKAM ÇELİK SU ÜRÜNLERİ DENETİMLERİNE KATILDI

eğirdir haber,akın gazetesi,egirdir haberler,son dakika,KAYMAKAM ÇELİK SU ÜRÜNLERİ DENETİMLERİNE KATILDI
Haberin Tarihi: 23.10.2020 20:26:55 - Okunma Sayısı:831 defa okundu.

Eğirdir Gölü’nde Kaymakam Adem ÇELİK, Kaymakam Refiki Mehmet Akif TEMUR ve İlçe Müdürü Ufuk AKÇİMEN’in de katılımıyla su ürünleri denetimleri gerçekleştirildi.

KAYMAKAM ÇELİK SU ÜRÜNLERİ DENETİMLERİNE KATILDI 

Eğirdir İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü Su Ürünleri Kontrol Ekipleri tarafından 23.10.2020 Cuma günü Eğirdir Gölü’nde Kaymakam Adem ÇELİK, Kaymakam Refiki Mehmet Akif TEMUR ve İlçe Müdürü Ufuk AKÇİMEN’in de katılımıyla su ürünleri denetimleri gerçekleştirildi.

Mevcut denetimde İlçe Müdürlüğü personeli Su Ürünleri Yüksek Mühendisi Bayram KORKMAZ tarafından Kaymakam ÇELİK’e, Eğirdir Gölü’nde Tarım ve Orman İlçe Müdürlüğünce yapılan su ürünleri kontrol faaliyetleri hakkında bilgiler ile birlikte ilçemiz sınırları dahilinde olan avlak sahaları, ruhsatlı tekne ve avcı sayıları, kooperatif sayıları, avlanan su ürünleri ve avlak sahalarına göre avlanma miktarları, İlçemizin balıkçılık potansiyeli ile ilgili brifing verildi.

Ayrıca Kaymakam ÇELİK, bizzat gölde aktif olarak avlanan balıkçılarımız ile gölün mevcut durumu, kerevit avcılığı, kerevitlerde görülen hastalık durumu, kerevitin pazarlanması, kerevit avcılığında kullanılan av araçları ve avcılıkta karşılaşılan sorunlar hakkında görüş alışverişinde bulunuldu.

Denetimler, İlçemiz sınırlarında yer alan Beydere ve Altınkum plaj sahillerindeki incelemelerin ardından sona erdi.

 

Bu Haberi PaylaşYorum Yap