Bankalara Girişlerde Hes Kodu Sorulacak

eğirdir haber,akın gazetesi,egirdir haberler,son dakika,Bankalara Girişlerde Hes Kodu Sorulacak
Haberin Tarihi: 23.11.2020 15:17:01 - Okunma Sayısı:678 defa okundu.

Kamu ve Özel Bankalara girişlerde Hes kodu sorulacak.

Bankalara Girişlerde Hes Kodu Sorulacak

          Tüm Dünya'yı etkisi altına alan Koronavirüs salgınının yayılımında/bulaşında son dönemlerde artış yaşanıyor. İlçemizde salgınla mücadele kapsamında birçok yeni tedbir kararları alınarak uygulamaya geçiliyor.

          Bu çerçevede;  

          20.11.2020 Cuma günü saat 15.00'da Eğirdir Kaymakamı Adem ÇELİK başkanlığında yapılan İlçe Hıfzıssıhha Kurulu toplantısında;

                    İlçemizde, çalışma statüsüne bakılmaksızın pandemide görev alan sağlık kurum ve kuruluşlarında görev yapan sürekli işçiler dahil bütün personelin toplu ulaşım araçlarını kullanması yoğunluğunun azaltılması, gidiş-gelişlerde teması en aza indirilmesi, pandemi döneminde kamu kaynaklarının etkili ve verimli kullanılması amacıyla kendi taleplerinin olması halinde aylık çalışma süreleri dikkate alınarak 24 saat üzerinden çalıştırılmasına izin verilmesine ve planlamanın buna göre yapılmasına karar verildi.     

                    Ayrıca; İlçe Hıfzıssıhha Kurulunun 10.11.2020 tarihli ve 88 Sayılı Kararı ile vatandaşlarımızın ilçemizde bulunan tüm kamu kurum ve kuruşları binalarına ve AVM'lere girişlerinde, düzenlenecek kültürel ve sportif tüm faaliyetlere girişlerde, Hayat Eve Sığar (HES) kodu sorgulamasının kurumların kendi bünyesinde görevlendirdiği görevlilerce yapılmasına karar verilmişti.

                    İlçe Hıfzıssıhha Kurulunun 20.11.2020 tarihli ve 91 Sayılı kararı ile HES Kodu Sorgulamasının 30 Kasım 2020 Pazartesi gününden itibaren ilçemizde bulunan tüm Kamu ve Özel Bankalara girişlerde uygulanmasına oy birliği ile karar verildi.

Bu Haberi PaylaşYorum Yap