İYİ Parti Isparta Milletvekili Dr. Aylin Cesur’un Çalışan Gazeteciler Günü Mesajı

eğirdir haber,akın gazetesi,egirdir haberler,son dakika,İYİ Parti Isparta Milletvekili Dr. Aylin Cesur’un Çalışan Gazeteciler Günü Mesajı
Haberin Tarihi: 10.1.2021 14:58:31 - Okunma Sayısı:1132 defa okundu.

İyi Parti Isparta Milletvekili Dr. Aylin Cesur, "Halkın bilgi edinme hakkını ve ifade özgürlüğünü kullanabilmesi için büyük bir özveri ve fedakarlıkla çalışan basın çalışanlarımızın 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’nü kutluyor ve her birine ayrı ayrı teşekkürlerimi sunuyorum. " dedi.

İYİ PARTİ ISPARTA MİLLETVEKİLİ DR. AYLİN CESUR’UN ÇALIŞAN GAZETECİLER GÜNÜ MESAJI

İyi Parti Isparta Milletvekili Dr. Aylin Cesur, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü dolayısıyla bir kutlama mesajı yayımladı. Milletvekili Cesur, mesajında "Halkın bilgi edinme hakkını ve ifade özgürlüğünü kullanabilmesi için büyük bir özveri ve fedakarlıkla çalışan basın çalışanlarımızın 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’nü kutluyor ve her birine ayrı ayrı teşekkürlerimi sunuyorum. " ifadelerini kullandı.

Milletvekili Aylin Cesur'un mesajı şöyle:

"Her türlü baskı, sansür, kontrol ve cezalara karşın kamuoyunu doğru bilgilendirmek, toplumumuzu habersiz bırakmamak, düşünce çeşitliliğini ve çoğulculuğu korumak adına, Covid-19 salgınında dahi zorlu şartlarda görevini aksatmadan sürdüren basın emekçilerimizin sorunlarını çözmeye çalışmak, verdikleri emeklerin maddi manevi her türlü karşılığını alabildikleri bir ortam yaratmak görevimizdir.

Demokrasimizin sağlıklı işleyebilmesi için kuvvetler ayrılığındaki “Dördüncü Güç” olan basının bağımsız ve özgür olması bir gerekliliktir. Vatandaşlarımızın demokratik tercihlerini en iyi şekilde yapabilmeleri için, haber alma ve ifade özgürlüğünün her türlü baskıya karşı korunması şarttır.

Basının her alanında, haberciliğe yönelik yıllardır süregelen baskıdan kaynaklı artan kaygının, ülkemizde basının sağlıklı işleyebilmesi ve basın emekçilerimizin huzurlu çalışabilmesi açısından yarattığı olumsuzluklar son derece endişe vericidir.

Covid-19 salgını ile getirilen uygulamalar ve ülkemizde artan ekonomik sorunlar, özellikle yerel basının gelir kaynaklarını azaltmıştır. Buna bağlı olarak basın kuruluşları ekonomik yaralar almış, basın emekçilerimiz artan bir geçim sıkıntısı ile yüzleşmiştir. 23 Nisan 2020 tarihinde TBMM Başkanlığı’na sunduğumuz önergemizde de belirttiğimiz gibi, devlet basın kuruluşlarına ve basın emekçilerine ihtiyaç duyduğu maddi destekleri sağlamalı, anayasal bir hak olan basın ve haber alma özgürlüğünün sekteye uğramaması için gerekli tedbirleri almalıdır.

Bizler, bütün basın emekçilerimizin, geçim sıkıntısı yaşamadan, doğru ve iyi habercilik yapabildiği bir ortamı tesis etmek sorumluluğuna sahibiz. Bu misyonla, orantısız ve haksız cezaların olmadığı, tehditlerin, oto-sansürün ve fikri kısıtlamaların ortadan kalktığı, basında tekelleşmenin sona erdiği, devletin ekonomik anlamda da basına ve basın emekçilerine sahip çıktığı, özgür bir basın ortamını sağlamak için canla başla çalışmaya devam edeceğiz.

Teşekkür, sevgi ve saygılarımla."

Bu Haberi PaylaşYorum Yap