Başvuru Yapmayan Esnafa Odalar Ve Birlik Destek Olacak 

eğirdir haber,akın gazetesi,egirdir haberler,son dakika,Başvuru Yapmayan Esnafa Odalar Ve Birlik Destek Olacak 
Haberin Tarihi: 22.2.2021 16:31:41 - Okunma Sayısı:1537 defa okundu.

Isparta Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Ahmet Tural, destekten yararlanma hakkı olduğu halde ilimizde bin 627 esnafın başvuruda bulunmadığını söyledi.

Başvuru Yapmayan Esnafa Odalar Ve Birlik Destek Olacak 

Isparta Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Ahmet Tural, destekten yararlanma hakkı olduğu halde ilimizde bin 627 esnafın başvuruda bulunmadığını söyledi. Başkan Tural, oda başkanlarından esnafa yardımcı olmalarını isterken, esnafın bağlı bulundukları odalara giderek başvuru konusunda teknik destek alabileceklerini ifade etti 

Ticaret Bakanlığınca Kovid 19 salgınından olumsuz etkilenen esnaf ve sanatkarlar ile gerçek kişi ve tacirlere üç ay süreyle verilecek hibe ve kira desteklerine başvurular devam ediyor.  31 Mart 2021 saat 23.59’a kadar devam edecek başvurular kapsamında ilimizde destekten yararlanma hakkı olduğu halde bin 627 esnafın müracaatta bulunmadığı görüldü. Isparta Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Ahmet Tural, oda başkanlarıyla toplantı düzenleyerek, kira ve gelir kaybı desteğinden yararlanma hakkı olup başvuruda bulunmayan esnaflarımızın destekten yararlanmalarının sağlanması, odalar tarafından başvurma ve başvuru sırasında yaşanacak teknik sorunların çözümünde destek olunması yönünde esnafa yardımcı olunmasını istedi.

31 MART’A KADAR BAŞVURU YAPILABİLECEK

Birlik Başkanı Tural,  kira ve gelir kaybı desteğine ilişkin başvuruların 30 Aralık 2020 tarihi itibariyle e-devlet üzerinden alınmaya başladığını hatırlatarak “ Destekten yararlanma şartlarını taşıyıp da başvuruda bulunamayan esnaf ve sanatkarlarımız için süre uzatımı yönündeki talebimiz Ticaret Bakanlığı’nca olumlu karşılanmış, başvuru süresi 31 Mart 2021’e kadar uzatılmıştı. Ancak ilimizde bu desteklerden yararlanma hakkı olduğu halde, yaptığımız araştırmalar sonucu 1627 esnafımızın müracaatta bulunmadığını gördük. Bilindiği gibi desteklerden yararlanma şartlarını taşıyan esnafımıza üç ay süreyle 1000 lira hibe desteği, yine ilimizde 500 lira kira desteği veriliyor.  Başvuru yapmayan, önceden başvurup da başvurusu reddedilen esnaf ve sanatkarımız yeniden başvurabilir.

ESNAFIMIZ BAĞLI BULUNDUĞU ODAYA MÜRACAAT EDEBİLİR

Yeniden başvuru sürecinde de destek başvuruları ve itirazlar elektronik ortamda e devlet üzerinden yapılıyor. Bu destek devletin esnafımıza tanıdığı bir hak.  Esnafımızın kira ve hibe desteği fırsatından yararlanması için son başvuru tarihine kadar mutlaka başvuru yapması gerekiyor. Esnafımız e devlet üzerinden başvurunun yapılması, yine başvuru sırasında karşılaşabileceği teknik sorunların aşılması konusunda bağlı bulundukları odalara, sonuca ulaşılamaması halinde de Esnaf Odaları Birliğimize müracaat edebilirler” dedi.

Bu Haberi PaylaşYorum Yap