Crystal Otellerinden Üniversitelerle örnek işbirliği

eğirdir haber,akın gazetesi,egirdir haberler,son dakika,Crystal Otellerinden Üniversitelerle örnek işbirliği
Haberin Tarihi: 21.4.2015 10:13:00 - Okunma Sayısı:1131 defa okundu.

Crystal Hotels Grubu Akdeniz Üniversitesi ve Anadolu üniversiteleri ile başlayan işbirliği projelerini genişleterek devam ettiriyor.

Crystal Otellerinden Üniversitelerle örnek işbirliği

 

            Crystal Hotels Grubu Akdeniz Üniversitesi ve Anadolu üniversiteleri ile başlayan işbirliği projelerini genişleterek devam ettiriyor.

            Turizm sektörünün güçlenmesinin eğitimli çalışanlara bağlı olduğuna dikkat çeken Crystal Otelleri; Türkiye’nin önde gelen üniversiteleri ile ortak projelere yoğunlaşırken son olarak Süleyman Demirel ve Selçuk Üniversitesi ile işbirliğine gidiyor.

            Aralık ayında Türkiye’nin dev eğitim kurumu Anadolu Üniversitesi ile geniş çaplı bir İşbirliği Protokolü imzalayan Crystal Hotels yöneticileri bu yıl da komşu illerdeki Üniversitelerin Turizm Fakülteleri ve Yüksek Okullarını ziyaretlerini sürdürdü.

            Crystal Hotels İnsan Kaynakları Koordinatörü İhsan Somuncu, Crystal Palace Genel Müdürü Lemi Küçük ve Grup Danışmanı Adil Gürkan dan oluşan Crystal Hotels yönetimi, Süleyman Demirel Üniversitesi Eğirdir Meslek Yüksek Okulu, Turizm ve Otelcilik Yüksek Okulu ile Selçuk Üniversitesi Ali Akkanat Turizm Fakültesi yöneticileri ile bir araya geldi ve 2015 yılı işbirliği hazırlıklarını ve takvimini görüştü.

            Öğrencilerin yaz dönemi stajları ve mezuniyet sonrası istihdamı ile ilgili olarak yapılan görüşmelerde, okullarda gerçekleştirilecek sunumlar ve konferanslar için izlenecek yol haritası ve takvimler belirlendi.

            Turizm eğitimi alan öğrencilerin sektöre olan ilgilerini yükseltmek ve düşük seviyelerde seyreden tercih sayılarını arttırmak için yapılabilecek olan uygulamaların konuşulduğu ziyaretlerde uzun vadeli işbirliği kararı alındı.

            Ziyaretlerin planlanma aşamasından itibaren çalışmaları takip eden Crystal Otelleri CEO su Umman Çetinbaş, başta Akdeniz Üniversitesi olmak üzere, turizm eğitimi veren bu Üniversiteler ile sektöre dönük farklı projeler için istekli ve heyecanlı olduklarını belirtti.

Bu Haberi PaylaşYorum Yap