“Doğa Ve Orman Okulu Eğitmen Eğimi” Kursu Başarıyla Tamamlandı

eğirdir haber,akın gazetesi,egirdir haberler,son dakika,“Doğa Ve Orman Okulu Eğitmen Eğimi”  Kursu Başarıyla Tamamlandı
Haberin Tarihi: 15.11.2023 16:13:49 - Okunma Sayısı:605 defa okundu.

ISUBÜ Sürekli Eğitim Merkezi (SEM) Aracılığıyla Düzenlenen “Doğa ve Orman Okulu Eğitmen Eğimi” Kursu Başarıyla Tamamlandı

“DOĞA VE ORMAN OKULU EĞİTMEN EĞİMİ”

 KURSU BAŞARIYLA TAMAMLANDI

ISUBÜ Sürekli Eğitim Merkezi (SEM) Aracılığıyla Düzenlenen “Doğa ve Orman Okulu Eğitmen Eğimi” Kursu Başarıyla Tamamlandı

Isparta Uygulamalı Bilimler Üniversitesi (ISUBÜ) Sürekli Eğitim Merkezi (SEM) aracılığıyla yıl boyu Orman Okulu Eğitimleri devam ediyor. 3. Kez düzenlenen “Doğa ve Orman Okulu Eğitmen Eğimi” başarıyla tamamlandı. Teorik, uygulamalı ve portfolyö olmak üzere 3 aşamadan oluşan eğitimlerde şu ana kadar 15 farklı ilden 56 kursiyer sertifikasını aldı. 30 saat teorik, 30 saat uygulamalı ve 8 gün portfolyö takibi olarak yapılan eğitimler 13 farklı eğitmen tarafından veriliyor.

3'ncü kez düzenlenen eğitimin uygulama aşaması 10-12 Kasım tarihlerinde Antalya’da gerçekleştirildi. Kursiyerlere, doğa eğitimleri, doğa oyunları etkinlikleri, kamp kurma, kampta yaşam sanatı, yenilebilir yenilemez bitkiler, ilk yardım teknikleri, zehirli zehirsiz mantarlar, yaban hayatı konularında eğitimler verildi.

Orman Fakültesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Yasin Ünal, “Üniversitemiz Sürekli Eğitim Merkezi tarafından açılan Orman Okulu Eğitmen Eğitimlerimize ilgi oldukça yüksek. Verdiğimiz eğitimler sonucunda kursiyerlerimizi aldıkları sertifikalarla bulundukları illerde orman okulu eğitimi verebilecekler. Çocuklarımızın geleceğe daha iyi bir şekilde hazırlanması, doğa ve hayvan sevgisinin yanında el becerilerini güçlendirmelerine yardımcı olabilmek adına güzel eğitimlerimiz oldu. Eğitmen adaylarımızın istekli olması, eğitimlerimizin enerjisi ile güzel bir kurs sürecini tamamlamış olduk. Emeği geçen katılımcılarımıza, eğitmenlerimize, yardımcı personelimize ve her zaman güçlü bir şekilde Üniversitemizi yanımızda hissettiren Rektörü Prof. Dr. Yılmaz Çatal hocamıza çok teşekkür ediyorum” dedi.

Bu Haberi PaylaşYorum Yap