Isparta Şehirler Arası Otobüs Terminali Açıldı

eğirdir haber,akın gazetesi,egirdir haberler,son dakika,Isparta Şehirler Arası  Otobüs Terminali Açıldı
Haberin Tarihi: 1.5.2024 17:48:17 - Okunma Sayısı:870 defa okundu.

Eski Otogar 86 Bin Metrekarelik Yaşam Alanı Olacak

ISPARTA ŞEHİRLER ARASI OTOBÜS TERMİNALİ AÇILDI

ESKİ OTOGAR 86 BİN METREKARELİK YAŞAM ALANI OLACAK

 

Yapımı tamamlanan Şehirler Arası Otobüs Terminali, bugün düzenlenen törenle açıldı.

 Çünür Mahallesi İstanbul Caddesi üzerinde bulunan Isparta Şehirler Arası Otobüs Terminali, törenle hizmete açıldı. Açılış nedeniyle yeni otogar alanında saat 15.00’de bir tören gerçekleştirildi. Isparta Valisi Aydın Baruş, AK Parti Milletvekili Mehmet Uğur Gökgöz, Belediye Başkanı Şükrü Başdeğirmen, Isparta Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Metin Çelik, siyasi parti il başkanları, belediye başkanları, belediye ve il genel meclisi üyeleri, otogar esnafları ve çok sayıda vatandaşın katıldığı törenle yeni otogar hizmete açıldı.

Törende konuşan Ak Parti Belediye Meclisi Üyesi otogar esnafı Musa Macit, yeni otogar sayesinde hem otobüs işletmecileri hem yolcuların rahat edeceklerini belirterek; "Yeni otogarın tamamlanması konusunda hassasiyet gösteren belediye başkanımız Şükrü Başdeğirmen ve emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. Günlük 500 otobüsün çıkışına uygun şekilde inşa edilen otogarın Ispartamıza hayırlı olmasını temenni ediyorum" dedi.

Belediye Başkanı Şükrü Başdeğirmen de yaptığı konuşmada, yapımına 2018 yılında başlanan ve tamamlanamadığı için kendi dönemlerine kalan otogarı esnaflarla birlikte yerinde inceleyerek plan değişikliğine gidildiğini ve onların arzusuna göre yapımının tamamlandığını belirtti.

1976 yılından bu yana 48 yıldır  Isparta’ya hizmet veren eski otogarın artık boş kaldığını belirten Başkan Şükrü Başdeğirmen konuşmasında o bölge ile ilgili müjde verdi. Başdeğirmen; “Eski otogarın olduğu noktada önemli bir projeyi hayata geçireceğiz. Altına 3 katlı kapalı otopark ve 2 bin öğrencinin aynı anda yararlanabileceği Öğrenci Yaşam ve Kültür Merkezi inşa edilecek. Aynı zamanda 80 bin metrekarelik bir kent meydanı oluşturulacak. Şehrimize hayırlı olsun” diye konuştu.

Yeni otogar alanında boş olan bölümlere ne olacağı konusunda henüz net bir karar çıkmadığını ancak kesinlikle AVM gibi bir şey düşünmediklerini vurgulayan Başkan Şükrü Başdeğirmen; “Bizim düşüncemiz burada bir düğüncü merkezi oluşturmak. Şimdi çevre illerimizde, ilçelerimizde bulunan esnaflarımızla görüşme halindeyiz. Eğer başarabilirsek burada düğün eden vatandaşlarımızın tüm ihtiyaçlarını karşılayabilecekleri bir alış veriş merkezi kuracağız.  Mobilyacısı, beyaz eşyacısı, çeyizcisi, kuaförü, gelinlikçisi, konfeksiyoncusu burada olsun düğün eden herkes gelsin buradan ihtiyaçlarını karşılasın düşüncesindeyiz. İnşallah bunu başarırız. Zira  Isparta’da 4 AVM var ve yeni bir AVM’yi  şehrimiz kaldıramaz” dedi.

 Isparta Valisi Aydın Baruş da yaptığı konuşmada yeni otogarın hayırlı olması temennisinde bulundu ve eski otogar alanının insanların sosyal yaşamlarını kolaylaştıracak bir şekilde değerlendirilme düşüncesini takdir ile karşıladığını belirtti.

Konuşmaların ardından yapılan dua sonrası açılış kurdelesi protokol ve esnaflar tarafından birlikte alkışlar eşliğinde kesildi.

Protokol üyeleri seyahat firmalarının işyerleri ile otogarda işyeri bulunan esnafları ziyaret ettikten sonra açılış programı tamamlandı.

- Haber Merkezi

Bu Haberi Paylaş  • Rumuz
    (Rumuz)
    5.5.2024 16:28:51
    Köy garajı niye aynı yerde değil?
Yorum Yap