İSTANBUL’U GÜL KOKULARI SARDI, BİRLİK VE BERABERLİK YAŞANDI

eğirdir haber,akın gazetesi,egirdir haberler,son dakika,İSTANBUL’U GÜL KOKULARI SARDI, BİRLİK VE BERABERLİK YAŞANDI
Haberin Tarihi: 9.7.2024 10:31:12 - Okunma Sayısı:211 defa okundu.

Başkan Başdeğirmen: Bu buluşmaları geleneksel hale getirmek istiyoruz

İSTANBUL’U GÜL KOKULARI SARDI, BİRLİK VE BERABERLİK YAŞANDI

Başkan Başdeğirmen: Bu buluşmaları geleneksel hale getirmek istiyoruz

İstanbul’da yaşayan Ispartalılar, Belediye Başkanı Şükrü Başdeğirmen’in öncülüğünde büyük İstanbul buluşmasında bir araya geldi. Isparta’nın yöresel düğün yemeğinin ikram edildiği, alana gül suyunun sıkıldığı programa İstanbul’da yaşayan Ispartalılar yoğun katılım gösterdi. Sanatçı Başkal’ın da sahne aldığı programda Başkan Başdeğirmen, hemşehrilerinin yoğun ilgisiyle karşılandı. Başkan Başdeğirmen, “Bizler beraber olmak, sizleri tanımak, bu dayanışma ve kaynaşmayı artırmak için buradayız. Bu programı geleneksel hale getirerek devam ettirmek istiyoruz” dedi.

Belediye Başkanı Şükrü Başdeğirmen, şehre kazandırdığı yatırım ve hizmetlerin yanı sıra Isparta dışında yaşayan hemşehrilerinin birlik, beraberlik ve kaynaşmalarını arttırmak için önemli çalışmalar yapıyor. Bu kapsamda daha önce Ankara’da bulunan Ispartalılar için gerçekleştirilen buluşma, bu kez İstanbul’da yaşandı. Isparta Belediye Başkanı Şükrü Başdeğirmen’in öncülüğünde İstanbul’da 16 dernek ve 2 vakfın bir araya gelerek oluşturduğu Ispartalılar Gönül Derneği’nin organizasyonunda Ispartalılar Büyük İstanbul Buluşmasında bir araya geldi. Bağcılar Belediyesi Halk Sarayı’nda cumartesi günü gerçekleşen buluşmada memleket hasreti çeken Ispartalılara kabune pilav ve helvanın yer aldığı yöresel düğün yemeği ikram edildi. Program öncesi kazanlar kuruldu, ateşler yakıldı ve Isparta’ya özgü düğün yemeği pişirildi, alana gül suyu sıkıldı. Programa katılım oldukça yoğun oldu.

Programa Belediye Başkanı Şükrü Başdeğirmen, Bağcılar Belediye Başkanı Abdullah Özdemir, Kültür ve Turizm eski Bakanı Erkan Mumcu, İstanbul’da bulunan 16 dernek ve 2 vakfın yöneticileri ve üyeleri ile çok sayıda davetli katıldı. Belediye Başkanı Şükrü Başdeğirmen, program öncesi ve program sırasında İstanbul’da yaşayan hemşehrilerinin yoğun ilgisiyle karşılaştı. Başkan Başdeğirmen’le bol bol fotoğraf çektiren vatandaşlar, programın gerçekleştirilmesinden dolayı teşekkürlerini iletti.

Programının açılış konuşmasını yapan Bağcılar Belediye Başkanı Abdullah Özdemir, Isparta’nın vatanına, milletine, bayrağına bağlılığıyla bilinen, ülkeye önemli siyaset insanları yetiştiren bir kent olduğunu ifade etti. Buluşmanın Bağcılar’da olmasından dolayı büyük mutluluk duyduğunu belirten Özdemir, “İstanbul’da yaklaşık 40 bin civarında Ispartalı hemşehrimiz var. Bağcılar’da da 3 bine yakın Ispartalı hemşehrimizle birlikte yaşıyoruz. Kıymetli Isparta Belediye Başkanımızla yakın zamanda bir seçimden geçtik. Özellikle kıymetli başkanımızı tebrik ediyorum. Kendisini bir kez daha göreve getiren Ispartalı hemşehrilerimize yürekten teşekkür ediyorum” dedi.

Belediye Başkanı Şükrü Başdeğirmen, konuşmasına İstanbul’da yaşayan hemşehrilerine Isparta’dan kucak dolusu selam ve sevgiler getirdiğini belirterek başladı. Kalabalık bir şekilde programa katılım gösteren hemşehrilerine teşekkür eden Başkan Başdeğirmen, İstanbul’da yaşayan Ispartalıların 16 dernek ve 2 vakfın birleşerek Ispartalılar Gönül Derneği’ni oluşturduğunu söyleyerek, “Dernek yöneticilerimize canı gönülden teşekkür ediyorum. Bu buluşmaların devam ettirilmesi en büyük dileğim” dedi.

Programda misafirlere Isparta’nın düğün yemeği olarak bilinen kabune pilavı ve helva ikramında bulunulduğunu kaydeden Başkan Başdeğirmen, “Isparta’ya gelip de bu düğün yemeğini yiyemeyen dostlarımız olduğunu biliyoruz. İkram ettiğimiz elmamız, kirazımız, kayısımız Isparta’nın ürünü. Burada her şey Isparta. İnşallah bu güzellik daim olsun” diye konuştu.

Isparta’ya geçen 5 yılda çok güzel hizmetler kazandırdıklarını söyleyen Belediye Başkanı Şükrü Başdeğirmen, yeni dönemde daha da güzel hizmetleri kazandırmak için çalışacaklarını vurguladı. Başkan Başdeğirmen, “Çalışmalarımıza şehrimize, ilçe, köy ve beldelerimize ulaşarak devam edeceğiz. Isparta’yı mutlaka özleyeniniz vardır. Bizler beraber olmak, sizleri tanımak, bu dayanışma ve kaynaşmayı artırmak için buradayız. Geçen yıl aynı etkinliği Ankara’da yaptık, şimdi İstanbul’dayız. İzmir’deki dostlarımız da neden bize gelmiyorsunuz dediler, inşallah oraya da gideceğiz. Birbirini tanımayan birçok hemşehrimiz var. Ispartalı, Isparta’dan gelmiş, aynı mahallede oturuyor ama birbirlerini tanımıyorlar. Bu programlar sayesinde kaynaşma üst seviyeye çıkacak. Bunu geleneksel hale getirerek devam ettirmek istiyoruz. Burada gül suyu sıkıldı, özlenen kokulardan birisi de gül kokusuydu onu da buraya getirmiş olduk” görüşlerinde bulundu.

Kültür ve Turizm eski Bakanı Erkan Mumcu da Belediye Başkanı Şükrü Başdeğirmen’e teşekkür ederek, “Birleştiricilik vasfı herkese nasip olmaz. Şükrü başkanımız partili olmazdan önce Ispartalı. Hemşehriliğin değerini biliyor. Birleştirici ve ufuk açıcı liderler aramakla kolay kolay bulunmuyor, bulununca da sahip çıkmak, değerini bilmez lazım. Bunları kalpten inandığım için söylüyorum. Önemli olan iyi insanlık, gerçekten birbirini sevmek, gerçekten dayanışabilmek, yardımlaşabilmek, güvenebilmek. Güzel bir belediye başkanımız var böyle bir birliği sağladı. Burada bulunan herkese teşekkür ediyorum” ifadelerinde bulundu.

Konuşmaların ardından dernekler tarafından Belediye Başkanı Şükrü Başdeğirmen, Bağcılar Belediye Başkanı Abdullah Özdemir ve Kültür ve Turizm eski Bakanı Erkan Mumcu’ya tablo hediye edildi. Başkan Başdeğirmen de kendilerine ev sahipliği yapan Bağcılar Belediye Başkanı Abdullah Özdemir’e günün anısına gül ürünleri, gül ve lavanta tablosu hediye etti.

Programa katılan İsmail Üzümcü, İstanbul’da yaşayan Ispartalıları buluşturduğu için Belediye Başkanı Şükrü Başdeğirmen’e teşekkür etti.

İnci Çomak da Başkan Başdeğirmen’e teşekkür ederek, “Ispartalılar buradaydı, tüm gönüller birdi. Allah başkanımızdan razı olsun, iyi ki var. Isparta’mız başkanımız sayesinde güzelleşti” derken Yasemin Tufan, “Organizasyon çok güzeldi. Yemekler ve ilgi alaka çok güzeldi. Belediye başkanımız ve emeği geçen herkese teşekkür ederim” şeklinde konuştu.

Sücüllü Yardımlaşma ve Güzelleştirme Derneği Başkan Yardımcısı Ramazan Çakırca, Belediye Başkanı Şükrü Başdeğirmen’in öncülüğünde güzel bir buluşma gerçekleştirildiğini söyledi. Çakırca, “Şunu fark ettik İstanbul’da Ispartalılar bu salonlara sığmıyor. Özellikle Yalvaçlı ve Sücüllülü hemşehrilerimizin birçoğu burada” dedi.

Programın devamında sanatçı Başkal, sahne alarak söylediği şarkılarla misafirlere güzel bir akşam yaşattı.

Programın akabinde Belediye Başkanı Şükrü Başdeğirmen, hemşehrileriyle birlikte dev ekranda A Milli Takımımızın Hollanda ile oynadığı Avrupa Şampiyonası çeyrek final maçını takip etti.

Bu Haberi PaylaşYorum Yap