Su Ürünleri Fakültesini 3 öğrenci tercih etti

eğirdir haber,akın gazetesi,egirdir haberler,son dakika,Su Ürünleri Fakültesini 3 öğrenci tercih etti
Haberin Tarihi: 1.9.2018 09:45:31 - Okunma Sayısı:6259 defa okundu.

Bu yıl 8 bin 142 kontenjanın verildiği  Isparta'nın ikinci üniversitesi Isparta Uygulamalı Bilimler Üniversitesi'nin bölümlerine yerleştirmeler yapıldı.  Eğirdir Su Ürünleri Fakültesi'nde burs desteği verilmesine rağmen yine istenen  tercih rakamına ulaşılamadı.

Su Ürünleri Fakültesini 3 öğrenci tercih etti

                Bu yıl 8 bin 142 kontenjanın verildiği  Isparta'nın ikinci üniversitesi Isparta Uygulamalı Bilimler Üniversitesi'nin bölümlerine yerleştirmeler yapıldı.  Eğirdir Su Ürünleri Fakültesi'nde burs desteği verilmesine rağmen yine istenen  tercih rakamına ulaşılamadı. 20 kontenjandan sadece 3 öğrenci bu fakülteyi tercih etti. 60 kontenjan ayrılan Yalvaç Büyükkutlu Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu Muhasebe ve Finans ikinci öğretim programı sıfır çekti.      

                17 MYO, 4 fakülte ve 2 yüksekokulun bağlandığı Isparta Uygulamalı Bilimler Üniversitesi'nde yerleştirme sonuçları ÖSYM'nin internet sayfasında yayınlandı. Yeni üniversiteye bağlanan Eğirdir Su Ürünleri Fakültesi'ne bu yıl da istenen düzeyde tercih olmadı. Bu bölüme yerleşen öğrencilere 700 TL YÖK  bursu verileceği açıklanmasına rağmen 20 kontenjandan sadece 3 öğrenci  bu bölüme yerleşti. 

O BÖLÜM SIFIR ÇEKTİ

                Uygulamalı Bilimler Üniversitesi'ne bağlanan  Yalvaç Büyükkutlu Uygulamalı Bilimler Yüksekokuluinda   60 kontenjan ayrılan bankacılık ve sigortacılık  bölümüne 24, ikinci öğretim programına ise 2 aday yerleşirken, 60 kontenjan verilen  muhasebe ve finans yönetimi programında 5 aday yerleşti. Bu bölümün ikinci öğretim programını ise hiç bir aday tercih etmedi. 

KONAKLAMA İŞLETMECİLİĞİNİ

1 ÖĞRENCİ TERCİH ETTİ

                Eğirdir Turizm ve Otelcilik Yüksekokulu  Konaklama İşletmeciliği bölümünde 60 kontenjandan sadece 1,  Orman Fakültesi Orman Endüstri  Mühendisliği bölümüne  20 kontenjandan 2,   Orman Mühendisliği bölümüne 60 kontenjandan  38, Tarım Bilimleri ve Teknolojileri Fakültesi Ziraat Mühendisliğine  100 kontenjandan 81'i yerleşti. Teknoloji Fakültesi'nde Enerji Sistemleri bölümünde 60 kontenjandan 22'si, birinci öğretime 2 aday ikinci öğretime yerleşti. Makine ve İmalat Mühendisliği bölümünde 30 kontenjandan 3 aday bu bölüme yerleşti 

ISPARTA MYO'DA BÖLÜMLERİN

BÜYÜK BÖLÜMÜ DOLDU

                Ön lisans bölümlerine bakıldığında Aksu'da Mehmet Süreyya Demirekin MYO da 80 kontenjan ayrılan  Yerel Yönetimler Bölümünü 12,  aynı bölümün40 kontenjan ayrılan ikinci öğretim programını 5 öğrenci tercih etti. Gönen MYO'da Çağrı Merkezi Hizmetleri bölümü ikinci öğretim programını 60 kontenjandan 12,   Geleneksel El Sanatlarını 20 kontenjandan 2'si, Kuyumculuk ve Takı Tasarımı 20 kontenjandan  5'i, Yerel Yönetimler Bölümünü 50 kontenjandan 19'u yerleşti. Isparta MYO'da bölümlerin büyük bölümünde ayrılan kontenjanların tamamı doldu. Şarkikaraağaç MYO'da Büro Yönetimi ve Yönetici Asistanlığı için ayrılan 70 kontenjandan sadece 8 aday bu bölümü tercih etti. Teknik Bilimler MYO'da  50 kontenjan verilen El sanatları bölümünü 5 öğrenci tercih etti. Uluborlu Selahattin Karasoy MYO'da Emlak Yönetim Bölümüne 40 kontenjandan 6'sı yerleşti. 60 kontenjan verilen Halkla İlişkiler bölümünü 7 öğrenci, Yalvaç MYO'da70  Büro Yönetimi ve Yönetici Asistanlığı bölümünü 17,   60 kontenjan ayrılan Halkla İlişkiler Tanıtım ikinci öğretim bölümünü 9 aday tercih etti. 

Bu Haberi PaylaşYorum Yap