Vali Ömer Seymenoğlu’ndan Dünya Engelliler Günü Mesajı

eğirdir haber,akın gazetesi,egirdir haberler,son dakika,Vali Ömer Seymenoğlu’ndan Dünya Engelliler Günü Mesajı
Haberin Tarihi: 3.12.2018 10:56:28 - Okunma Sayısı:330 defa okundu.

Isparta Valisi Ömer Seymenoğlu 3 Aralık Dünya Engelliler Günü dolayısıyla bir mesaj yayınladı.

 

Vali Ömer Seymenoğlu’ndan

Dünya Engelliler Günü Mesajı

 

 

Isparta Valisi Ömer Seymenoğlu 3 Aralık Dünya Engelliler Günü dolayısıyla bir mesaj yayınladı.

Seymenoğlu mesajında şu ifadelere yer verdi: “Birleşmiş Milletlerin 1992 yılında almış olduğu karar sonrası 3 Aralık tarihi, o gün itibariyle tüm dünyada engelli insanların sorunlarına dikkat çekmek ve onları daha iyi anlayabilmek amacı ile dünya genelinde “Dünya Engelliler Günü” olarak kabul edilmiş bir gündür.

Bir toplumu oluşturan tüm bireylerin eşit hak ve özgürlüklere sahip olması ilkesi gereğince; onların eğitim, rehabilitasyon ve istihdamlarının sağlanarak, üretken ve kendine yeten bireyler haline getirilerek yaşama sevincini yitirmeden mutlu bir yaşam sürmeleri için çaba gösterilmesi, Devlet ve toplum olarak temel sorumluluğumuzdur.

            Devletimizin sağladığı her türlü imkânın yanında, sivil toplum kuruluşları ile gönüllü kuruluşlar ve kişilerin gayretleri de bu konuda çok önemlidir. Bu nedenle, bu bireylerin eğitimleri başta olmak üzere toplumsal üretime katılmalarının sağlanması ve potansiyel anlamda iyi bir üretici olabilmeleri için onların sesine kulak vermek, ihtiyaçlarının karşılanmasına yardımcı olmak hepimizin ortak bir görevi olmalıdır.

            Sadece bugün değil, her daim sosyal, kültürel ve ekonomik hayatta hak ettikleri yeri almalarını sağlamak hepimiz için bir insanlık görevidir.

            Bu anlamlı günde herkesin potansiyel birer engelli olduğunu asla unutmamamız gerektiğini belirterek, tüm engelli vatandaşlarımıza ve ailelerine en içten sevgi ve saygılarımı sunar, işlerinde başarılar dilerim.”

Bu Haberi PaylaşYorum Yap