Panel geniş katılımla gerçekleştirildi

eğirdir haber,akın gazetesi,egirdir haberler,son dakika,Panel geniş katılımla gerçekleştirildi
Haberin Tarihi: 11.3.2019 14:12:01 - Okunma Sayısı:545 defa okundu.

“GÖLLER BÖLGESİ MEYVE BAHÇELERİNDE BİTKİ KORUMA YÖNETİMİ: SORUNLAR VE ÇÖZÜMLER” paneli Eğirdir MAREM'de gerçekleştirildi.

Panel geniş katılımla gerçekleştirildi

Elmanın Kalbi Isparta’da, bu yıl ilki düzenlenen “GÖLLER BÖLGESİ MEYVE BAHÇELERİNDE BİTKİ KORUMA YÖNETİMİ: SORUNLAR VE ÇÖZÜMLER” paneli Eğirdir Meyvecilik Araştırma Enstitüsü Müdürlüğü’nde gerçekleştirildi.

Agrikem Kimya, Doğal Kimya ve Tarkim firmalarının sponsor olduğu panele basından da TARIMTÜRK Dergisi katkıda bulundu.

Panelde Eğirdir Meyvecilik Araştırma Enstitüsü Müdürlüğü’nde görev yapan Ziraat Yüksek Mühendisi Kemal YILMAZ “Bitki Koruma Ürünleri Kullanımında Yapılan Hatalar”, Isparta Uygulamalı Bilimler Üniversitesi Tarım Bilimleri ve Teknolojileri Bilimi, Bitki Koruma Bölümünden Prof. Dr Recep AY “Bölgemizde Zarar Yapan Böcek Türleri ve Mücadele Yöntemleri”, Tarımsal Araştırmalar ve Politikalar Genel Müdürlüğünden Bitki Sağlığı Araştırmaları Daire Başkanı Dr. Suat KAYMAK “Bölgemizde Öne Çıkan Hastalıklar ve Mücadele Yöntelmeri”, Isparta Uygulamalı Bilimler Üniversitesi Tarım Bilimleri ve Teknolojileri Bilimi, Bitki Koruma Bölümünden Prof. Dr. İsmail KARACA “İklim Değişikliğinin Bitkiler Üzerinde Etkisi” ve Bornova Zirai Mücadele Enstitüsü Müdürlüğü Bitki Sağlığı Bölümünden Dr. Mehmet Fatih TOLGA “Hastalık ve Zararlılar İle Mücadele Yöntemlerinde Son Gelişmeler” konu başlıkları tarım sektörü ile uğraşan çiftçi, öğrenci, ilaç firmaları, ilaç bayileri ve danışmanları bilgilendirildiler ve en son soru cevap şeklinde durum değerlendirmesi yaptılar.

İlk yıl yapılmasına rağmen ilginin çok olduğu bu panelde, önümüzdeki yıllar içerisinde sezon öncesi sektör buluşması şeklinde farklı konu başlıklarıyla Meyve Bahçelerinde Bitki Korumadaki yönetiminin çözümü şeklinde yapılması planlanıyor.

Bu Haberi PaylaşYorum Yap