“İstihdam Seferberliği 2019” Bilgilendirme Toplantısı Eğirdir’de Gerçekleştirildi

eğirdir haber,akın gazetesi,egirdir haberler,son dakika,“İstihdam Seferberliği 2019” Bilgilendirme Toplantısı Eğirdir’de Gerçekleştirildi
Haberin Tarihi: 19.4.2019 09:54:59 - Okunma Sayısı:359 defa okundu.

Uzmanlar, İş adamları ve esnaflardan gelen soruları yanıtladı

Türkiye İş Kurumu (İŞKUR) Isparta Müdürlüğü ile Sosyal Güvenlik Kurumu(SGK) İl Müdürlüğünün ortaklaşa gerçekleştirdiği İstihdam Seferberliği 2019 programı dün Eğirdir Su Ürünleri Araştırma Enstitüsü (SAREM) toplantı salonunda gerçekleştirildi.

Programa Eğirdir Kaymakamı Abdullah AKDAŞ’ın yanı sıra İŞKUR Isparta İl Müdürü Gürsel ÖKSÜZ, İŞKUR İl Müdür Yardımcıları ve Şube Müdürleri, Isparta SGK Müdür Yardımcıları, Eğirdir Daire Müdürleri, Eğirdir Mermer Ocakları işletmecileri, Soğuk Hava Deposu Sahipleri ve esnaflar katıldı.

Programın açılış konuşmasını gerçekleştiren Kaymakam AKDAŞ; “Sayın Cumhurbaşkanımızın talimatıyla başlayan istihdam seferberliği programı aracılığıyla, son açıklanan yüzde 14,7’lik işsizlik oranını devlet olarak aşağı çekmeyi hedefliyoruz. Devlet en büyük işveren ancak sadece kamu kurumlarında yaratılan istihdam yeterli değil. İstihdam yaratılması gereken esas alan özel sektördür. Oluşturulan teşvikler aracılığıyla özel sektöre birçok fırsat yaratılmakta. Devletimiz yıllardır işsizlik ile mücadele veriyor. Ülkemiz için olmazsa olmaz bir husus işsizliğin asgari seviyeye düşürülmesidir. Bu anlamda bu toplantıyı çok önemli buluyor ve İŞKUR ile SGK İl Müdürlüklerimize ilgilerinden dolayı teşekkür ediyorum” diye konuştu.

Kaymakam AKDAŞ’ın ardından İŞKUR ve SGK uzmanlarınca salonda bulunanlara sunum gerçekleştirildi. Üç aylık ücret desteği, ilave istihdam desteği, Asgari ücret desteği, Kadın, çocuk ve mesleki belgesi olanların teşviki, 5 puanlık indirim desteği, ilave 6 puanlık indirim teşviki gibi birçok destek programının anlatıldığı programda sunumların ardından soru cevap bölümüne geçildi.

İş adamları ve esnaflardan gelen soruları yanıtlayan uzmanlar, kapılarının herkese açık olduğunu belirterek, iş arayan ve işverenlerin mutlaka İŞKUR’a kayıtlarını yaptırmaları ve teşviklerden yararlanabilmek için mutlaka kurumlarına başvurulmasını istedi.

Bu Haberi PaylaşYorum Yap