Eğirdir MAREM 25'nci Kuruluş Yıldönümünü Kutladı

eğirdir haber,akın gazetesi,egirdir haberler,son dakika,Eğirdir MAREM 25'nci Kuruluş Yıldönümünü Kutladı
Haberin Tarihi: 10.5.2019 16:09:58 - Okunma Sayısı:1541 defa okundu.

Eğirdir Meyvecilik Araştırma Enstitüsü Müdürlüğü (MAREM) 25 yıllık başarılı AR-GE serüvenini tüm emektarları ile birlikte kutladı.

Eğirdir MAREM 25'nci Kuruluş Yıldönümünü Kutladı

Eğirdir Meyvecilik Araştırma Enstitüsü Müdürlüğü (MAREM) 25 yıllık başarılı AR-GE serüvenini tüm emektarları ile birlikte kutladı. Kutlamaya MAREM çalışanları, emekli personel ve aileleri, kurumda bugüne kadar hizmet vermiş olan personel ve kurum amirleri katıldı. MAREM’in Kurucu Müdürü Dr. Abdullah KANKAYA’nın duygu yüklü konuşmasından sonra kurum müdürü Dr. Şerif ÖZONGUN’da bir konuşma yaptı.

ÖZONGUN; “MAREM’in kuruluşunun 25. yılı münasebeti ile düzenlediğimiz bu mütevazı organizasyona katılımınız için çok teşekkür ederim. Hepiniz hoşgeldiniz. Bu gün 25. yılımızı kutluyoruz ancak 1952 yılında Fidanlık olarak kurulmuş olan Müdürlüğümüz, Türk tarımına ve Türk çiftçisine tam 67 yıldır hizmet veren köklü bir kurumdur.

Başta Göller Yöresi olmak üzere pek çok bölgede, Eğirdir Fidanlığı’nda üretilen fidanlar ülke meyveciliğe güç katmıştır.

Kurumumuz 1980’li yıllarda Ziraat Meslek Lisesi misyonunu yüklenmiş, ülkemiz ziraatına yön verecek beyinlerin yetiştirildiği adres olmuştur.

Sonrasında, Üretme İstasyonu olarak faaliyet göstermiş ve çalışma konularına hayvancılık da eklenmiştir.

4 Mayıs 1994 yılından bu yana da Bakanlık Oluru ile bilim yuvasına dönüştürülmüştür. Bu gün MAREM; iç ve geçit bölgelerdeki 18 ilimizin meyvecilik konusundaki sorunlarının birinci çözüm merkezidir.

Kısa Ar-Ge tarihine rağmen kurumda, Türkiye meyveciliğinin sorunlarının çözümüne yönelik 100’ün üzerinde proje mevcuttur.

Geliştirilmeye çalışılan yeni meyve çeşitleri, Türkiye meyveciliğinin yeniden canlanması için bir ışık olarak görülüyor ve meyvecilik sektörü, sonuçları heyecanla bekliyor.

Bu gün çalışma konularımızla ilgili her türlü sorunun çözümüiçin gerekli altyapı ve donanıma sahibiz.

Ama Yetmez… Daha büyük başarılara imza atacak, daha nice 25 yılları birlikte kutlayacağız yarınlara bayrağı gururla teslim edeceğiz.

Kuruluş yıllarından bu yana her aşamada bizlerden desteğini esirgemeyen Genel Müdürlüğümüze, işçisi, memuru, mühendisi, kurumumuzun bu günlere gelmesine katkısı olan sizlere ve şu anda burada bulunmayan tüm MAREM emektarlarına,hepinizin nezdinde saygılarımı ve teşekkürlerimi sunmak istiyorum.

Ayrıca, özveriyle çok kısa bir sürede böyle bir organizasyonu düzenleyen mesai arkadaşlarıma, finansal destek sağlayan sponsor firmalarımıza da teşekkür ediyorum.” dedi.

Gündüz programı MAREM sinevizyon gösterisi, 25. Yıl videosu, hediye ve plaket seremonisinin ardından güzel dilek ve temennilerle sona erdi.

Bu Haberi Paylaş


  • eğirdir,egirdir haber,akın gazetesi
  • eğirdir,egirdir haber,akın gazetesi
  • eğirdir,egirdir haber,akın gazetesi
  • eğirdir,egirdir haber,akın gazetesi
  • eğirdir,egirdir haber,akın gazetesi
  • eğirdir,egirdir haber,akın gazetesi

Yorum Yap