17’nci Eğirdir Triatlonu Ödül Töreni İle sona Erdi
Türkiye Triatlon Federasyonu Eğirdir Triatlonu Ve Milli Takım Seçmesi Aquatlon Gelişim/Hazırlık Müsabakası 13-14 Temmuz 2019 tarihlerinde Eğirdir'de gerçekleştirildi.
Türkiye'nin 4. büyük tatlı su gölü olan Eğirdir, her sene olduğu gibi bu sene de tarihi günlerden birini yaşadı. Sakin Şehir Eğirdir, Türkiye'nin her yerinden gelen sporcu, yönetici, hakem ve sporcu ailelerini ağırladı.
Eğirdir Triatlon müsabakalarda sporcular yüzme etabını tamamladıktan sonra bisiklete bindi ve en son koşu etabı ile mücadeleyi tamamladılar. Müsabakaların ilk günü olan 13 Temmuz 2019 tarihinde M-1,M-2,M-3 Erkekler ve Yıldızlar Kategorisi, Gençler ve Paratriatletlerin mücadelesi yapılırken, ikinci gününde ise Yaş Grupları ve Elit Sporcular yarıştı.
Türkiye Triatlon Federasyonu, Eğirdir Kaymakamlığı ve Eğirdir Belediye Başkanlığı’nın ortaklaşa düzenlediği 17’nci Eğirdir Triatlonu bugün yapılan ödül töreni ile sona erdi.
Ödül törenine; Isparta Valisi Ömer Seymenoğlu, Ak Parti Isparta Milletvekilleri S. Sadi Bilgiç ve Recep Özel, Eğirdir Kaymakamı Abdullah Akdaş, Eğirdir Dağ Komando Okulu ve Eğitim Merkezi Komutanı Tuğgeneral Aydoğan Budakçı, Eğirdir Belediye Başkanı Veli Gök, Triatlon Federasyonu Başkanı Bayram YALÇINKAYA, İl Jandarma Alay Komutanı Mustafa Özdurhan, Kültür ve Turizm İl Müdürü Ali Göçer, Gençlik ve Spor İl Müdür Vekili Mehmet Yolcu, daire müdürleri, İl Genel Meclisi ve belediye meclisi üyeleri, vatandaşlar ve sporcular katıldı.
Triatlon Federasyonu Başkanı Bayram Yalçınkaya "Bu yıl Eğirdir'de 17'incisini yaptığımız yarışlarımıza destek veren, Başta Isparta Valimiz Ömer Seymenoğlu, Milletvekillerimize Kaymakamlarımıza, Eğirdir Belediye Başkanlarımıza teşekkürü bir borç bilirim. Biz Alanya'dan sonra en çok bize ev sahipliği yapan Eğirdir'i evimiz gibi görüyoruz, hepinize şükranlarımı sunuyorum" dedi. Konuşmasının ardından Yalçınkaya, Isparta Valisi Ömer Seymenoğlu'na, TBMM Başkan Vekili Süreyya Sadi Bilgiç, Ak Parti YSK Temsilcisi Isparta Milletvekili Recep Özel'e, Eğirdir Kaymakamı Abdullah Akdaş'a ve Eğirdir Belediye Başkanı Veli Gök'e teşekkür plaketi takdim etti.
Dereceye giren sporculara ödülleri protokol üyeleri tarafından takdim edildi.
Egirdir Triatlonu – Aquatlonu Türkiye Şampiyonası ve Milli Takım Seçmesi sonuçları şöyle:
GENÇ A KADIN
Elif Polat (Gelibolu Spor)
Aişenur Acar (Ortakçı Spor Kulübü)
Birsu Ulkat (Çelpa Spor Kulübü)
GENÇ B KADIN
Tüba Nazik (Kestel Çelpa Spor Kulübü)
Elif Sayın (İTÜ GVO)
Melike Yılmaz (Balıkesir Büyükşehir Bld. Sp.)
GENC A ERKEKLER
Oktay Arıkan ( İzmir Gsim Modern Spor Kulübü)
Enes Kızılcık (Balıkesir Büyükşehir Bld. Sp.)
Osman Nuri Kanıgür (Alanya Doğa Sporları Kulübü)
GENC B ERKEKLER
Kıvanç Şahinkaya ( İzmir GSİM Modern Spor Kulübü)
Bartu Ören (ÇELPA Spor Kulübü)
Yunus Eren Kızılcık (Balıkesir Büyükşehir Bld. Sp.)
M1 ERKEKLER
Yağız Sarıkaya (Karesi Gençlik Ve S.K)
Ömer Ali Üstünkol (ÇELPA Spor Kulübü)
Efe Tavukcuoğlu (Yüzbinkoş Spor Kulübü)
M1 KIZLAR (AQUATLON)
Ecrin Ada Onay (Karesi Gençlik Ve S.K)
Ecrin Çınar (ÇELPA Spor Kulübü)
Nisa Cebeci (ÇELPA Spor Kulübü)
M2 ERKELER (AQUATHLON)
Mehmet Aydın (ÇELPA Spor Kulübü)
Dıkhıa Goncharov (Ferdi)
Doruk Topaloğlu (ÇELPA Spor Kulübü)
M2 KIZLAR (AQUATLON)
Rüya Çoşkun (ÇELPA Spor Kulübü)
Defne Akan (ÇELPA Spor Kulübü)
Büşra Çartay (Ferdi)
M3 A KIZLAR
İlkben Almila Sarıtaş (Alanya Belediyespor Kulübü)
Yosun Tutum (Gelibolu Spor)
Elif Varlı (Antalya Triatlon Spor Kulübü)
M3 B KIZLAR
Havin Duman (Alanya Belediyespor Kulübü)
Helin Arıkan (İzmir Gsim Modern Spor Kulübü)
Özümsu Aktan (Gelibolu Spor)
M3 A ERKEKLER
Taha Eren Coşgun (ÇELPA Spor Kulübü)
Arda Aracı (İzmir GSİM Modern Spor Kulübü)
Bahri Dağcı (Antalya Triatlon Spor Kulübü)
M3 B ERKEKLER
Türker Kemal Kıyak (ÇELPA Spor Kulübü)
Andrey Yerofeyev (Alanya Belediyespor Kulübü)
Ege Kızılelma( İzmir GSİM Modern Spor Kulübü)
PARATRIATLON TR-4
Eren Şeflek (Dorukspor)
Burak Gürsoy (Ferdi)
Uğurcan Özer (Ferdi)
PARATRIATLON TR-5
Ekrem Taşkın (Karesi Gençlik Ve S.K)
Nevzat Özdemir (Ferdi)
YILDIZ ERKEKLER
Emirhan Çakır (Balıkesir Büyükşehir Bld. Sp.)
Mert Çolak (Alanya Belediyespor Kulübü)
Burak Çağdaş (Paüm)
YILDIZ KIZLAR
Beyza Ayaşlıoglu (Kuşadası Beledıyespor)
Özlenen İpek Günad (Yüzbinkoş Spor Kulübü)
Çığıl Uzun (Hiraspor)
YAŞ GRUBU KADINLAR GENEL SIRALAMA
Pınar Arpınar (ODTÜ Sk)
Begüm Özüekren Kasapoğlu (İTÜ GVO)
Merve Kaynar (Yüzbinkoş Spor Kulübü)
YAŞ GRUBU KADINLAR 20-24 YAS
Fatma Kostak (Hiraspor)
Begüm Feran (Göztepe Spor Kulübü)
Gülce Öztuna (Göztepe Spor Kulübü)
YAŞ GRUBU KADINLAR 25-29 YAS
Itır Uysal (Yüzbinkoş Spor Kulübü)
Özge Uzun (Mavi Karga Spor Kulübü)
Aslı Simay Yazıcı (Jandarma Gücü Spor Kulübü)
YAŞ GRUBU KADINLAR 30-34 YAS
Merve Kaynar (Yüzbinkoş Spor Kulübü)
Virginie Arslan (Ankyra Spor Kulübü)
Şengül Nalcı Tümer (Göztepe Spor Kulübü)
YAŞ GRUBU KADINLAR 35-39 YAS
Begüm Özüekren Kasapoğlu ( İTÜ GVO)
Berrak Irmak ( Ferdi)
Egem Sena Korkut (Mavi Karga Spor Kulübü)
YAŞ GRUBU KADINLAR 40-44 YAS
Pınar Arpınar (ODTÜ Sk)
Gülfem Şişmanoğlu (Yüzbinkoş Spor Kulübü)
Pelin Pelis (Antalyaspor Triatlon Kulübü)
YAŞ GRUBU KADINLAR 45-49 YAS
Selen Eryüce (Ankyra Spor Kulübü)
Sermin Aydın (Ferdi)
Pınar Pöhrenk (Demir Adımlar Spor Kulübü)
YAŞ GRUBU KADINLAR 55-59 YAS
Cennet Teker (Antalya Triatlon Sp)
YAŞ GRUBU ERKEKLER 45-49 yaş
Hakan Ulaş (TSK Spor Gücü)
Sabahattin Artuker (Hiraspor)
Eyüp Yazıcı (Sakarya Telekomspor)
YAŞ GRUBU ERKEKLER 50-54 YAŞ
Ufuk Bitiz ( Babaeski)
Tamer Zeybek (Alanyaspor Triatlon Kulübü)
Murat Kırdı ( Ferdi)
YAŞ GRUBU ERKEKLER 55-59 YAŞ
Hasan İşbilen (Ege maraton)
Martin Bernhart ( Alanya Doğa Sporları Kulübü)
Cevdet Alyılmaz
YAŞ GRUBU ERKEKLER 60-64
Sami Noyan (Ferdi)
Ayhan Tama (Alanyaspor Triatlon Kulübü)
Fitret Akay (Ferdi)
YAŞ GRUBU ERKEKLER 65-69 YAŞ
Ayhan Akbay (Ferdi)
YAŞ GRUBU ERKEKLER 70-74 YAŞ
Ali Bıdı (Antalya Triatlon Spor Kulübü)
ELİT ERKEKLER
Bertuğ Polatcı (Jandarma Gücü Spor Kulübü)
Emirhan Altıntaş (SASFİT)
Oleg Astanin (Yüzbinkoş Spor Kulübü)
ELİT KADINLAR
Ece Calp (Atlantis Gençlik Ve Spor Kulübü)
İlayda Kara (Balıkesir Büyükşehir Bld. Sp.)
Buse Aygün (Ferdi)
AKIN