Jandarma Ekiplerinden, Trafik Önlemleri…

eğirdir haber,akın gazetesi,egirdir haberler,son dakika,Jandarma Ekiplerinden, Trafik Önlemleri…
Haberin Tarihi: 17.8.2019 09:51:38 - Okunma Sayısı:791 defa okundu.

Isparta İl Jandarma Komutanlığı Trafik Timleri tarafından, vatandaşlara, traktör kullanıcılarına ve çocuklara eğitim verildi.

Jandarma Ekiplerinden, Trafik Önlemleri…

Isparta İl Jandarma Komutanlığı Trafik Timleri tarafından, vatandaşlara, traktör kullanıcılarına ve çocuklara eğitim verildi.

Konu ile ilgili olarak Isparta İl Jandarma Komutanlığından yapılan bilgilendirilmede: “ Yaz mevsiminin başlaması ile birlikte karayollarındaki traktörlerin karıştığı kazaların genel kazalar içerisinde önemli bir yer tuttuğu, traktörlerin karıştığı kazaların ölümle sonuçlanma oranının diğer araçlara göre yaklaşık dört kat daha fazla olduğu, bu nedenle kabin veya koruyucu çatı kullanımı, traktör ile zirai çalışma alanına giden vatandaşların seyahat ederken dikkat edilecek hususları bilmeleri ve uygulamaları önem taşımaktadır.

Traktörlerin karayolunu kullandıkları zamanlarda görünürlüklerinin sağlanması amacı ile bulundurmaları gereken sarı ikaz lambası ve römork arkasına takılan reflektörlerin bulunmasının diğer karayolu kullanıcılarının kazalara karışmasını önlediği bilinmektedir.

Bu kapsamda;

Isparta İl Jandarma Komutanlığı, Yalvaç İlçe Jandarma Komutanlığı trafik ekiplerince, yaratılan farkındalığın artırılması, vatandaşların bilinçlendirilmesi, meydana gelebilecek trafik kazalarının önlenmesi amacı ile kontrol edilen ve reflektörleri olmayan traktörlere Yalvaç Kaymakamlığı ve Yalvaç Ziraat Odası işbirliğinde (100 adet) reflektör dağıtımı yapıldı.

Isparta İl Jandarma Komutanlığı, Keçiborlu İlçe Jandarma Komutanlığı trafik ekiplerince Karayolu üzerinde tarımsal zirai araçların, traktörlerin, biçerdöverlerin ve diğer tarım araçlarının uygunsuz olarak trafikte seyretmemeleri konusunda (143) trafik eğitim seminerinde uygulamalı anlatılarak 1480 vatandaş ile 3350 sürücü bilgilendirilmiştir. Böylece eğitim uyarı ve kontrol ile yüzde doksan (%90) seviyesine kadar reflektör ve sarı ikaz lambası kullanımı sağlanmıştır.

Isparta İl Jandarma Komutanlığı, Merkez İlçe Jandarma Komutanlığı ve Senirkent ilçe Jandarma Komutanlığı trafik ekiplerince vatandaş ve çocuklarımızın trafik kuralları konusunda bilinçlendirmek ve farkında!ık yaratmak amacı ile yaz kurslarında (25) yirmi beş trafik eğitim semineri icra edilmiş, (278) vatandaş ve çocuk bilgilendirildi.

Yaz ayları süresince Isparta İl Jandarma Komutanlığı Trafik Timleri tarafından bu konuda eğitim, denetim ve kontroller aralıksız sürdürülecektir.

Trafik timlerimiz tarafından yapılan denetimler esnasında sürücülerin trafik idari para cezasına maruz kalmamaları ayrıca herhangi bir kaza anında can ve mal kaybına neden olmamaları açısından gerekli hassasiyetin gösterilmesi, daha fazla vatandaşımızı bilgilendirmek ve bilinçlendirmek amacıyla bu uygulamanın basın ve yayın organlarında yayınlanmasının uygun olacağı değerlendirilmiştir” denildi.

 

Bu Haberi PaylaşYorum Yap