KANAYAN YARA: EĞİRDİR GÖLÜ

eğirdir haber,akın gazetesi,egirdir haberler,son dakika,KANAYAN YARA: EĞİRDİR GÖLÜ
Haberin Tarihi: 26.4.2024 09:50:26 - Okunma Sayısı:5293 defa okundu.

Havva Mutlucan Yazdı...

KANAYAN YARA: EĞİRDİR GÖLÜ

     Gazetemiz üstlendiği görev gereği, kendisine ulaştırılan ve uygun gördüğü yazıları yayınlanmakla mükelleftir. Bu kapsamda 18.04.2024 tarihinde manşetten, büyük punto başlıkla bir haber yayınlandı. Haberin içeriğini okumadan başlığı görünce heyecanlandım.

     “Oooo..! iyi dedim; bizim yöneticilerin başaramadığı Eğirdir Gölü konusunu sağ olsun Isparta Belediyesi el atmış.” diye sevindim.

     Ama o da ne!

     Yazının içeriğini okuyunca atalarımızın tabiriyle sevindiğim ile yerindiğim bir oldu.

     Yazının manşeti şöyleydi. “ISPARTA BELEDİYESİ DALGIÇLARI EĞİRDİR GÖLÜNDE TEMİZLİK ÇALIŞMASI YAPTI Isparta Belediyesi İtfaiye Müdürlüğü Su Altı Arama Kurtarma Timi, Eğirdir Gölü’nde şehrin içme suyunu temin eden terfi merkezindeki emiş pompalarının bulunduğu bölgede oluşan yosunlaşmayı temizledi.

     Yani bu ne demek;

    EĞİRDİR GÖLÜNDEN ISPARTA MERKEZE DAHA FAZLA, DAHA SAĞLIKLI SU ÇEKİMİ YAPILSIN. MERKEZDE İKAMET EDEN VATANDAŞLARIMIZ AMAN SU MAĞDURİYETİ YAŞAMASIN, İLÇEMİZDEN DAHA UCUZA SU TÜKETSİNLER!

     Diye Eğirdir Gölü Barla mevkiinde yer alan su terfi merkezinin bulunduğu bölgede dalış yaparak boru önlerinde oluşan yosunlaşma ve milli toprakları temizleyerek gölden daha fazla su çekilsin diye, emiş pompalarının gücünü artırılarak oluşan yosunlar ekipler tarafından temizlenmiş.

     Eğirdir Gölünden, Isparta Merkezine insan boyunda su çekilmiş kimin umurunda!

     Neden biliyor musunuz?

     Birkaç istisna hariç Eğirdirli olup da artık Eğirdir’de ikamet eden yok. İlçemiz sadece gelir kaynağı olarak görüldüğünden sabah gelinip / akşam gidiliyor.

     Bende buradan sesleniyorum: Isparta Belediyesi bu işlerle uğraşmasın!

Emiş borularında tıkanıklık veya filtre tıkanması olursa ilçemizde ikamet edip de dalış yapabilenlerden telefonla yardım istenebilir.

     Gölün suyu çekilmiş kime ne?

    Aman merkezde su mağduriyeti yaşamasın.

     Zaten şu ana kadar yapılan politikalar ile ilçeler ve köyler boşaldı. Herkes merkeze yöneldi.

     Eğirdir Gölü kurumuş kime ne?

     Saygılarımla...

                                26.04.2024                

Bu Haberi Paylaş • Rumuz
  (Rumuz)
  1.5.2024 23:20:49
  Çok gec maalesef göl elden gitti
 • Rumuz
  (Rumuz)
  28.4.2024 00:36:33
  Ispartaya su verilmemeli artık. Egirdir gölü sadece Eğirdirin değil Isparta veTürkiyenin sorunu.. Ama Isparta milletvekillerininde bu konuda duyarsız ve çalışmadıklarının göstergesi Egirdir gölünün kuruması
 • Rumuz
  (Rumuz)
  26.4.2024 19:35:07
  Bu konuyu sizden başka önemseyen yok galiba. Umarım yazınızı okurlar da bir an evvel önlem alırlar. Kaleminize sağlık.
 • Rumuz
  (Rumuz)
  26.4.2024 18:21:01
  Yıllardır göl konusunda her türlü farkındalık yaratan,Halk Tv ile ulusal platforma taşıyan Doğa haklarından sorumlu genel başkan yardımcısı ile göl kenarında açıklama yapan CHP Eğirdir teşkilatından başka hiç bir siyasi parti gölle ilgilenmedi ve halkımızda,gölden faydalanan çiftçiler ,balıkçılar bu konuda duyarsız ve sınıfta kaldı.
 • Rumuz
  (Rumuz)
  26.4.2024 17:19:20
  Yıllardır yavaş yavaş kuruyan göle hiçbir çözüm bulunamadı. Kimsenin umurunda değil herkes bir siyaset tutturmuş gidiyor..
 • Rumuz
  (Rumuz)
  26.4.2024 14:24:15
  Eğirdir li vatandaşlarımız artık ilçemizi sadece gelir kaynağı olarak görüyorlar, suyun çekilmesi onlar için çokta önemli değil
 • Rumuz
  (Rumuz)
  26.4.2024 09:59:29
  Yine güzel bir konuyu eleştirel yazı gündeme getirmişsiniz teşekkür ederiz
Yorum Yap