BAŞKAN GÖK: "TÜRK KAHRAMANLIĞININ SÖNMEYEN MEŞALELERİ GAZİLERİMİZ"

eğirdir haber,akın gazetesi,egirdir haberler,son dakika,BAŞKAN GÖK: "TÜRK KAHRAMANLIĞININ SÖNMEYEN MEŞALELERİ GAZİLERİMİZ"
Haberin Tarihi: 18.9.2019 14:38:50 - Okunma Sayısı:591 defa okundu.

Eğirdir Belediye Başkanı Veli Gök, 19 Eylül Gaziler Günü dolayısıyla bir mesaj yayınladı.

BAŞKAN GÖK: "TÜRK KAHRAMANLIĞININ SÖNMEYEN MEŞALELERİ GAZİLERİMİZ"

Eğirdir Belediye Başkanı Veli Gök, 19 Eylül Gaziler Günü dolayısıyla bir mesaj yayınladı.

Başkan Gök mesajında "Ülkemizin her karış toprağına kanlarını akıtarak tarihimize altın sayfalar yazdıran, Türkiye Cumhuriyeti’nin sonsuza kadar yaşamasının en büyük teminatı olan, Türk kahramanlığının sönmeyen meşaleleri Gazilerimizin 19 Eylül Gaziler Günü’nü kutlamanın gurur ve mutluluğunu yaşıyoruz.

Şehitlik ve Gazilik, milletimiz için şereflerin en yücesidir. Üzerinde yaşadığımız coğrafyanın aziz milletimiz için vatan haline dönüşmesi, şehit ve gazilerimizin canları pahasına verdikleri ulvi mücadele ile gerçekleşmiştir. Vatanın bölünmez bütünlüğü, halkımızın huzuru, güvenliği ve esenliği için büyük bir onurla görev yaparak gazilik mertebesine ulaşan kahramanlarımız gurur kaynağımızdır. Bu cennet vatanımız bizlere şehitlerimizin ve gazilerimizin emanetidir. Bu düşüncelerle, Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları başta olmak üzere aziz şehitlerimizi ve ebediyete intikal eden gazilerimizi rahmetle, şükranla anıyor; hayatta olan gazilerimize ve değerli ailelerine minnet, sevgi ve saygılarımı sunuyorum" dedi.

 

Bu Haberi PaylaşYorum Yap