11:50:12 Altınyıldız Classics 4’ncü Isparta’nın Enleri Halk Oylaması Başladı 11:44:51 Prof. Dr. Süleyman Kodal: “MAREM’in Boğazova’daki Arazilerinin Tarım Dışı Faaliyetlerde Kullanılmasını, Hatta Araştırma Ve Eğitim Dışı Çalışmalarda Kullanılmasını Doğru Bulmuyorum." 11:31:29 Prof.Dr. Doğan Atay; "Köylümüz; Toplu Konut Yapılacak Alanlarda Taşına, Toprağına, Suyuna Sahip Çıkıyor!!!" 11:20:28 Eğirdir Fidanlığının Kurucusu, Tarım Bakanlığı Eski Müsteşar Yardımcısı Ali Kemal Bedestenci, MAREM’e Ve Boğazova’ya Sahip Çıkıyor… 17:46:26 Türkiye’nin Son Başbakanı Binali Yıldırım'a SDÜ'den "Fahri Doktora" Payesi 17:31:40 SON BAŞBAKAN BİNALİ YILDIRIM ISPARTA'DA 17:24:42 KAYMAKAM ADEM ÇELİK’İN VERGİ HAFTASI MESAJI 17:02:07 Vergi Haftası Kutlanıyor 16:39:07 Eğirdir Belediyesine Ait Rüyapark'taki Hayvanların Satışı Yapıldı 15:54:02 Turizm Fakültesi Öğrencileri "Dünya Rehberler Günü"nü kutladı 11:31:33 İyi Parti İlçe Kongresi 29 Şubat'ta Yapılacak 11:14:33 Hacı Zeynep Erdoğmuş Vefat Etti 11:11:41 Saadet Partisi İlçe Başkanı Hasan Kaya: "Biz Toki Yapımına Değil,Tarım Arazilerinin Katledilmesine Karşıyız." 16:00:38 ETUDOSD GÜNÜBİRLİK GEZİ DÜZENLEYECEK… 14:35:13 Kaymakam Adem ÇELİK Başkanlığında Otobüs Kazalarının Önlenmesine Yönelik Toplantı Yapıldı 14:11:31 Milletvekili Cesur’un İktidara Uyarısı: “Halk Sizi Diskalifiye Edecek” 12:44:57 MHP Eski İl Başkanı İsa Yalçın Gazetemizi Ziyaret Etti 12:29:36 Eğirdir Bot Tim Komutanlığı Göz Açtırmıyor 12:08:57 Başdeğirmen: “Isparta Belediyesi İtfaiyesi Olarak Bölgede İyi Bir Altyapıya Sahibiz” 10:34:14 BAKA’dan ‘Hayallerimiz Uçuşa Geçiyor Projesi’ne Destek

Surlar Diyarı Diyarbakır'dan Güller Diyarı Isparta'ya...

eğirdir haber,akın gazetesi,egirdir haberler,son dakika,Surlar Diyarı Diyarbakır'dan Güller Diyarı Isparta'ya...
Haberin Tarihi: 8.10.2019 15:09:01 - Okunma Sayısı:668 defa okundu.

Diyarbakır’dan Isparta’ya gelen öğrenciler Yeşilada’yı ve Eğirdir Kalesini gezdi, Huzurevini ziyaret etti.

SURLAR DİYARI DİYARBAKIR'DAN GÜLLER DİYARI ISPARTA'YA...

Ülkemizin tarihi ve kültürel mirasının tanıtılması, milli ve manevi değerlerimizin paylaşılması, iller arası kardeşlik köprüsü kurmak, yardımlaşma ve dayanışma bilincimizin artırılması ve gelecek nesillerimize aktarılması, çocuklarımızın terör örgütlerinin istismarından ve kötü alışkanlıklardan uzak tutulması amacıyla başlatılan ‘Biz Anadoluyuz’ projesi devam ediyor.

Proje kapsamında Diyarbakır’dan Isparta’ya öğretmenleri eşliğinde 40 öğrenci geldi. 12-14 yaş arası öğrencilerden oluşan kafile Isparta Valiliği Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü Gençlik Merkezi ev sahipliğinde 4 gün misafir edildi.

Antalya Havalimanın karşılanan ve Isparta’nın tarihi, turistik ve doğal güzelliklerini görme imkânı bulan öğrenciler ziyaretlerinin ilk gününde Gençlik Merkezini ziyaret etti. Burada çeşitli etkinliklere katılan öğrencilere Gençlik ve Spor İl Müdürü Murat Gevrek’te eşlik etti. İl Müdürü Gevrek, ardından Atatürk Stadyumu yeşil sahada öğrencilerle futbol maçı yaptı.

Ziyaretlerinin ikinci gününde sabah sporuyla güne başlayan öğrenciler ilk olarak Gençlik Merkezinde Ebru sanatıyla tanışarak, masa tenisi ve langırt oynadı. Kafile ardından Karınca Derneğini ziyaret ederek özel bireylerle birlikte kuş yemliği yaptı. İkinci gün programı Süleyman Demirel Müzesi, Süleyman Demirel anıt mezarı, Etnografya Halı Kilim Müzesi, Şehit ailesi, esnaf ziyaretleriyle sona erdi.

Ziyaretlerinin üçüncü gününde ilk durak Garnizon Şehitliği oldu. 40 öğrenci, 4 öğrenci ve 4 gönüllü gençten oluşan kafile şehitler için dua etti. Ardından Atabey İslamköy Hacı Yahya Demirel Yatılı Bölge Oratokulu ziyaret eden öğrenciler burada çeşitli oyunlar oynadı, temiz çevre için çöp topladılar. Atabey programından sonra Eğirdir ilçesine geçen öğrenci kafilesi Yeşilada’yı ve Eğirdir Kalesini gezdi. Ziyaretlerin üçüncü günü Eğirdir Huzurevi ziyaretleri ve veda gecesi ile sona erdi.

Ziyaretlerin dördüncü günün Gençlik Merkezinde doyasıya eğlenen öğrenciler öğle yemeğinin ardından Antalya Havalimanına oradan da Diyarbakır’a uğurlandı.

Isparta ev sahipliğinden memnuniyetleri dile getiren öğrenciler ‘Güller Diyarı Isparta’dan Surlar Diyarımız Diyarbakır’a mutlu dönüyoruz” diyerek, kendileriyle yakından ilgilenen Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü Gençlik Merkezi ekibine teşekkür ettiler.  

Türkiye’nin kültürel zenginliklerin tanıtılması, öğrenciler arasında karşılıklı saygı ve sevgi kültürünün oluşturulması açısında projenin önemine dikkat çeken Isparta Gençlik ve Spor İl Müdürü Murat Gevrek, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’ya, Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu’na ve Isparta Valisi Ömer Seymenoğlu’na teşekkür etti.

Bu Haberi Paylaş


  • eğirdir,egirdir haber,akın gazetesi
  • eğirdir,egirdir haber,akın gazetesi

Yorum Yap