4. Altın Elma Optimist Yelken Yarışları Eğirdir Gölünde Yapılacak

eğirdir haber,akın gazetesi,egirdir haberler,son dakika,4. Altın Elma Optimist Yelken Yarışları Eğirdir Gölünde Yapılacak
Haberin Tarihi: 31.10.2019 15:41:52 - Okunma Sayısı:987 defa okundu.

Altın Elma Optimist Yelken Yarışlarının dördüncüsü bu yıl 31 Ekim – 3 Kasım 2019 tarihleri arasında Eğirdir'de yapılacak

  1. ALTIN ELMA OPTİMİST YELKEN YARIŞLARI EĞİRDİR GÖLÜNDE YAPILACAK

Isparta Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü 2019 Yılı Yelken Federasyonu İl Temsilciliğinin Faaliyet Programında yer alan Altın Elma Optimist Yelken Yarışlarının dördüncüsü bu yıl 31 Ekim – 3 Kasım 2019 tarihleri arasında Eğirdir Belediye Spor Yelken Kulübü ev sahipliğinde Eğirdir’de yapılacak.

 Türkiye’nin önemli spor etkinlikleri arasında yer alan "Eğirdir 4. Altın Elma Optimist" yarışları heyecanı Eğirdir’de başlıyor.

Antalya Akdeniz Yelken Kulübü, Bodrum Yalıkavak Yelken Kulübü, Bodrum ERA Yelken Kulübü, Muğla - Bodrum Büyükşehir Belediyespor Yelken Kulübü ve ev sahibi olarak Eğirdir Belediye Spor Yelken Kulübü olmak üzere 60 sporcu yarışmalara katılacak.

Yarışmaların çekişmeli geçeceği, aralarında Milli Optimistçilerin de bulunduğu yarışlar üç gün sürecek. Her gün üç yarışın yapılması planlanıyor. Yarışların istenilen sayıda yapılabilmesi rüzgarın durumuna bağlı. Yarışın ilk startı 1 Kasım 2019 Cuma günü saat 12.00 de (rüzgarın olduğu takdirde) verilecek.

Yarışlar Türkiye Yelken Federasyonu tarafından görevlendirilen Muğla, İstanbul, Sinop ve Isparta hakemleri tarafından yönetilecek.

4'ncü Altın Elma Optimist Yelken yarışları 3 Kasım 2019 Pazar günü düzenlenecek olan ödül töreni ile sona erecek.

Bütün kulüplerimize ilçemize hoş geldiniz diyor, yarışmalarda rüzgarlarının bol olmasını diliyoruz.

EMEL TURAN KARTAL

Bu Haberi PaylaşYorum Yap