Kaçak Avcılara 40 Bin Lira Para Cezası

eğirdir haber,akın gazetesi,egirdir haberler,son dakika,Kaçak Avcılara 40 Bin Lira Para Cezası
Haberin Tarihi: 11.1.2020 11:06:31 - Okunma Sayısı:1127 defa okundu.

Isparta’nın Sütçüler ilçesinde tuzak kurarak ardıç ve bıldırcın avlayan 4 kişi ile koruma altında bulunan dağ keçisini avlayan 4 kişi olmak üzere toplam 8 kaçak avcı yakalandı.

Kaçak Avcılara 40 Bin Lira Para Cezası

Isparta’nın Sütçüler ilçesinde tuzak kurarak ardıç ve bıldırcın avlayan 4 kişi ile koruma altında bulunan dağ keçisini avlayan 4 kişi olmak üzere toplam 8 kaçak avcı yakalandı. Kaçak avlandıkları tespit edilen 8 avcıya, toplam 40 bin 644 TL ceza kesildi.

İl Jandarma Komutanlığı ekipleri, doğa ve yaban hayatını korumaya yönelik yaptıkları çalışmada, Sütçüler ilçesi Sarayköy Ece mevkiinde tuzak kurarak ardıç ve bıldırcın kuşu avladıkları tespit edilen S.Ö., İ.Ö, Ö.B. ve R.G. ile Yeşilköy Karakilise mevkisinde koruma altında olan dağ keçisini avladığı belirlenen A.G., İ.G., R.C. ve R.U.'yu gözaltına aldı.

Ekipler, avcıların kullandığı 23 tuzak ve 11 av tüfeğine el koydu. Jandarma ekipleri, avcıların vurduğu bir dağ keçisini de Doğa Koruma ve Milli Parklar Şube Müdürlüğü'ne teslim etti. Haklarında işlem yapılan avcılara toplamda 40 bin 644 TL idari para cezası kesildi.

Bu Haberi PaylaşYorum Yap