17:20:08  İL HIFZISSIHHA KURULU KARARI 15:43:37 Isparta Belediyesi Maske Ve Eldivenler İçin Ortak Kullanım Alanlarına Tıbbi Atık Kutuları Yerleştirdi 15:01:14 VALİ SEYMENOĞLU 112 ACİL ÇAĞRI MERKEZİNİ ZİYARET ETTİ 14:28:25 Koronavirüs dolandırıcılarına dikkat 12:40:19 Başkan Tural’dan Polis Haftası Mesajı  12:15:26 Isparta’da Pazaryerleri Alışveriş Öncesi Ve Sonrası Dezenfekte Ediliyor 11:43:06 TÜRK POLİS TEŞKİLATININ 175. YILDÖNÜMÜ KUTLU OLSUN 10:55:15 Sahte Altın Dolandırıcıları Yakayı Ele Verdi 10:31:32 Karantina Döneminde Telefonlarımıza Sarıldık 10:08:43 Astım Hastaları Koronavirüse Karşı Ne Yapmalıdır? 09:57:16 Koronavirüs Salgını Sürecinde Çocuklara Nasıl Yaklaşılmalı? 19:57:12 Vali Ömer Seymenoğlu’nun Türk Polis Teşkilatı’nın 175. Kuruluş Yıldönümü Mesajı 19:46:04 İdari İzinli Kamu Personeli Dışarı Çıkarsa Para Cezası Uygulanacak 16:29:10 Din İşleri Yüksek Kurulu'ndan Cenaze İşlemleriyle İlgili Yeni Açıklama Yapıldı 16:14:40 Hayırsever İş İnsanı İbrahim Şener’den Eğitime Yine Destek 16:05:45 81 İl Valiliğine Özel Gereksinimi Olan Çocuk ve Gençler Genelgesi 14:57:15 İletişim Başkanlığı “KOVİD-19 Tecrübeleri Ve Salgına Karşı Mücadelede Uluslararası İş Birliği” video-konferansı düzenledi 14:51:09 BAŞDEĞİRMEN’İN 10 NİSAN TÜRK POLİS TEŞKİLATI’NIN KURULUŞ YILDÖNÜMÜ ve POLİS HAFTASI DOLAYISIYLA YAYINLADIĞI MESAJI 14:39:26 Gebelikte Koronavirüs Riskine Dikkat 14:35:30 Mart Ayında Ekonomik Kaygılar Devam Etti

Başdeğirmen: “Isparta Belediyesi İtfaiyesi Olarak Bölgede İyi Bir Altyapıya Sahibiz”

eğirdir haber,akın gazetesi,egirdir haberler,son dakika,Başdeğirmen: “Isparta Belediyesi İtfaiyesi Olarak Bölgede İyi Bir Altyapıya Sahibiz”
Haberin Tarihi: 21.2.2020 12:08:57 - Okunma Sayısı:1780 defa okundu.

Yangın tatbikatını Isparta Valisi Ömer Seymenoğlu ve Belediye Başkanı Şükrü Başdeğirmen de yerinde takip etti.

Başdeğirmen: “Isparta Belediyesi İtfaiyesi Olarak Bölgede İyi Bir Altyapıya Sahibiz”

Isparta’da Afet Müdahale Planı kapsamında senaryo gereği Çobanisa Köyü merkezli 6.1 şiddetinde deprem meydana geldi. Depremde bazı evler yıkılırken, bir evde yangın çıktı. Yangına Isparta Belediyesi İtfaiye ekipleri anında müdahale ederken, yangın başarılı bir şekilde söndürüldü. Yangın tatbikatını Isparta Valisi Ömer Seymenoğlu ve Belediye Başkanı Şükrü Başdeğirmen de yerinde takip etti.

Isparta Çobanisa Köyünde senaryo gereği gerçekleştirilen yangın tatbikatı Belediye Başkanı Şükrü Başdeğirmen’in telsiz anonsu ile başladı. Kısa sürede yangın alanına ulaşan Isparta Belediyesi itfaiye ekipleri, yangına başarılı bir şekilde müdahale etti. Başkan Başdeğirmen ayrıca yine Organize Sanayi Bölgesinde senaryo gereği bir kimyasal üretim fabrikasında çıkan yangına ilişkin de bilgiler aldı.

Isparta Valisi Ömer Seymenoğlu, afet planı gereğince yılda iki kez tatbikat yapılması gerektiğini aksi halde planların dosyalarda kaldığını söyledi. Vali Seymenoğlu, “Yazılı afet planlarını sahada bire bir uygulamamız lazım. Bunun bir örneğini bugün yapıyoruz” dedi.

Isparta Belediyesi itfaiye teşkilatına da çalışmalarından dolayı teşekkür eden Vali Seymenoğlu, “İtfaiye ekipleri kısa bir süre içerisinde alana geldi, başarılı bir şekilde yangına müdahale ettiler. Köy ortamında cadde yok, sokaklar dar, itfaiyelerin giriş-çıkışları sorunlu. İtfaiyemiz deprem sonrasında Çobanisa’da çıkan yangına müdahale için buraya geldiklerinde rahat bir şekilde yangın mahalline ulaşabildi. Bunu şundan söylüyorum, diğer köylerimizde köy muhtarlarımızın buna mutlaka dikkat etmesi lazım. Yangın çıkan bir köye itfaiye ekiplerimiz hızlı bir şekilde ulaşıyorlar, ancak olay mahalline girebilmek için bazen zaman kaybediyorlar. Köy muhtarlarımızın, tüm kamu kurum ve kuruluşlarımızın bina yaptırırken mutlaka sokak payını, bugünkü teknolojiyi kullanabilecek, araç gereçlerin giriş çıkışlarını rahat bir şekilde sağlayabilecek ölçülerde yapmaları lazım” şeklinde konuştu.

Isparta Belediye Başkanı Şükrü Başdeğirmen de, belediye itfaiye ekiplerinin yangınla birlikte her türlü olaya müdahale ettiğini hatırlattı. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın desteği ile 15.kattaki yangına müdahale edebilecek itfaiye aracını Isparta’ya kazandırdıklarını söyleyen Belediye Başkanı Şükrü Başdeğirmen şöyle konuştu:

“Aracın içerisindeki bir vatandaşımızı itfaiyemiz çıkartıyor.  Ağaçta kalan bir kediyi, çukura düşen bir hayvanı itfaiyemiz kurtarıyor. Boğulma olaylarına karşı dalgıç ekibimiz var, şehrimiz ile birlikte çevre illerimize de destek veriyor. Mevcut itfaiye araçlarımız sepetleriyle 7.kata kadar müdahale edebiliyor. Bunun üzerindeki bir katta bulunan vatandaşımızı balkondan alma imkanımız yok, ancak şehrimizde 15 katlı binamız var. Bu konuyu Sayın Cumhurbaşkanımıza arz ettikten sonra ‘size hemen bir araç verelim’ dedi ve şu an imalatına başlandı, haziran ayı sonu itibariyle 42 metrelik 15 kata kadar kullanabileceğimiz Türkiye’de tek örnek olan bir aracımız Isparta’mıza geliyor. İnşallah Allah bunları kullanmayı nasip etmesin ancak bunlar bizim altyapılarımız. Bu araçla komşu illerimize, bölgeye de hizmet verebileceğiz. Otoparklarımız başta olmak üzere itfaiye araçlarımızın giremeyeceği yerlere girecek küçük araçlarımız var. Yeni bir tane daha alarak güçlendirme yapıyoruz. Isparta Belediyesi İtfaiyesi olarak bölgede çok iyi bir altyapıya sahibiz. Yüce Rabbim bu tür şeyleri bizlere yaşatmasın ancak bunlarda bizlerin emniyetini sağlayan çalışmalar” görüşlerinde bulundu.

Senaryo gereği çıkan yangına başarılı bir şekilde müdahale eden itfaiye ekiplerine Isparta Valisi Ömer Seymenoğlu ve Belediye Başkanı Şükrü Başdeğirmen tarafından teşekkür belgesi verildi.

Bu Haberi Paylaş


  • eğirdir,egirdir haber,akın gazetesi
  • eğirdir,egirdir haber,akın gazetesi
  • eğirdir,egirdir haber,akın gazetesi
  • eğirdir,egirdir haber,akın gazetesi
  • eğirdir,egirdir haber,akın gazetesi
  • eğirdir,egirdir haber,akın gazetesi
  • eğirdir,egirdir haber,akın gazetesi
  • eğirdir,egirdir haber,akın gazetesi
  • eğirdir,egirdir haber,akın gazetesi
  • eğirdir,egirdir haber,akın gazetesi

Yorum Yap