17:20:08  İL HIFZISSIHHA KURULU KARARI 15:43:37 Isparta Belediyesi Maske Ve Eldivenler İçin Ortak Kullanım Alanlarına Tıbbi Atık Kutuları Yerleştirdi 15:01:14 VALİ SEYMENOĞLU 112 ACİL ÇAĞRI MERKEZİNİ ZİYARET ETTİ 14:28:25 Koronavirüs dolandırıcılarına dikkat 12:40:19 Başkan Tural’dan Polis Haftası Mesajı  12:15:26 Isparta’da Pazaryerleri Alışveriş Öncesi Ve Sonrası Dezenfekte Ediliyor 11:43:06 TÜRK POLİS TEŞKİLATININ 175. YILDÖNÜMÜ KUTLU OLSUN 10:55:15 Sahte Altın Dolandırıcıları Yakayı Ele Verdi 10:31:32 Karantina Döneminde Telefonlarımıza Sarıldık 10:08:43 Astım Hastaları Koronavirüse Karşı Ne Yapmalıdır? 09:57:16 Koronavirüs Salgını Sürecinde Çocuklara Nasıl Yaklaşılmalı? 19:57:12 Vali Ömer Seymenoğlu’nun Türk Polis Teşkilatı’nın 175. Kuruluş Yıldönümü Mesajı 19:46:04 İdari İzinli Kamu Personeli Dışarı Çıkarsa Para Cezası Uygulanacak 16:29:10 Din İşleri Yüksek Kurulu'ndan Cenaze İşlemleriyle İlgili Yeni Açıklama Yapıldı 16:14:40 Hayırsever İş İnsanı İbrahim Şener’den Eğitime Yine Destek 16:05:45 81 İl Valiliğine Özel Gereksinimi Olan Çocuk ve Gençler Genelgesi 14:57:15 İletişim Başkanlığı “KOVİD-19 Tecrübeleri Ve Salgına Karşı Mücadelede Uluslararası İş Birliği” video-konferansı düzenledi 14:51:09 BAŞDEĞİRMEN’İN 10 NİSAN TÜRK POLİS TEŞKİLATI’NIN KURULUŞ YILDÖNÜMÜ ve POLİS HAFTASI DOLAYISIYLA YAYINLADIĞI MESAJI 14:39:26 Gebelikte Koronavirüs Riskine Dikkat 14:35:30 Mart Ayında Ekonomik Kaygılar Devam Etti

Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu Yeni Koronavirüs (Covid_19) salgınına karşı tedbiren alınan kararları kamuoyuyla paylaştı

eğirdir haber,akın gazetesi,egirdir haberler,son dakika,Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu Yeni Koronavirüs (Covid_19) salgınına karşı tedbiren alınan kararları kamuoyuyla paylaştı
Haberin Tarihi: 13.3.2020 12:07:23 - Okunma Sayısı:4236 defa okundu.

ANALİG, Yüzme Bilmeyen Kalmasın, Okul Sporları ve Yetenek Taramaları salgına yönelik tedbirler kapsamında durdurulan faaliyetleri arasında.

Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu Yeni Koronavirüs (Covid_19) salgınına karşı tedbiren alınan kararları kamuoyuyla paylaştı ;
"Öncelikle, üniversitelerin 16 Mart tarihinden itibaren 3 hafta süreyle tatil edilmesiyle birlikte;
Arzu eden öğrencilerimiz üniversitelerin kapalı olduğu süre boyunca, kendi istekleri ile yurtlardan ayrılabilecekler.
Bu 3 haftalık tatil boyunca yurtta kalmayan öğrencilerden yurt ücreti alınmayacak.
Bu kararı veren öğrencilerimiz, eğer 75 günlük yıllık izin süreleri bitmiş ise, "Özel İzinli" sayılacaklar. Bakanlığımız, bu süre zarfında yurtlarımızın dezenfekte işlemlerine ağırlık verecek.
Kredi ve burs ödemeleri ise aynen devam edecek.
Öte yandan bakanlık olarak hayata geçirdiğimiz ve desteklediğimiz bir takım etkinliklerde tedbiren iptal veya erteleme kararları aldık.
Her yıl, Çanakkale Şehitlerimizi Anma Etkinlikleri içerisinde organize ettiğimiz 57. Alay Vefa yürüyüşü bu kapsamda iptal edilen organizasyonlarımızdan biri...
Yine proje destek çağrılarımızda geçen proje faaliyetlerimizi de ileri bir tarihe erteledik.
Gençlik ve Uzman Değişimleri, Gönüllülük Projeleri, Gençlik Merkezleri Değişimleri gibi Yurt dışı hareketlilik projelerini,
Yurtdışı Türkler Başkanlığımız, Yunus Emre Enstitüsü ve İslam İşbirliği Gençlik Forumu gibi kurumlar ile ortaklaşa gerçekleştirdiğimiz Uluslararası Gençlik Kamplarımızı da yine tedbiren erteledik.
Her yıl binlerce Kuzey Kıbrıslı gencimizi misafir ettiğimiz "Çanakkale - Milli Mücadele Kampı" bu kapsamda ertelediğimiz programlarımız arasındadır.
Gençlik Haftası Etkinliklerimiz kapsamında, 81 il ve yurt dışından gençlerimizin katılımıyla gerçekleştirdiğimiz "Temsilci Genç" başvurularında bu yıl yurt dışından başvuru almama kararı aldık.
Dene-Yap uygulama sınavı ve eğitimleri ve Gençlik Merkezlerimizde müfredata bağlı olan eğitimleri erteledik.
Gençlik Merkezlerimiz yalnız bireysel uygulamalara açık olacak.
Öte yandan sporda da önemli tedbirler aldık.
Öncelikle, Süper Lig'de 26. Hafta maçlarından itibaren Nisan ayı sonuna kadar oynanacak maçların hiçbirine seyirci alınmayacak.
Basketbol, voleybol, hentbol gibi takım sporlarında devam eden lig maçları da yine Nisan sonuna kadar seyircisiz oynanacak.
Elbette bütün sporlar seyirciyle, taraftarla güzel... Fakat insanımızın sağlığı her şeyden önemli...
İnşallah bu süreci en iyi şekilde atlatıp, kol kola omuz omuza statlarımızda, salonlarımızda nice heyecanları birlikte yaşamaya devam edeceğiz.
Uluslararası düzeyde ilgiyle takip edilen ve branşın en önemli organizasyonlarından biri olan Cumhurbaşkanlığı Bisiklet Turu da ileri bir tarihe ertelendi.
Federasyonlarımızın katılacağı ulusal ve uluslararası bütün seminerleri, toplantıları, eğitimleri ve kongreleri de iptal etmek durumunda kaldık.
Bakanlık projelerimiz içerisinde yer alan ANALİG, Yüzme Bilmeyen Kalmasın, Okul Sporları ve Yetenek Taramalarımız da salgına yönelik tedbirler kapsamında durdurulan faaliyetlerimiz arasındadır.
Bireysel sporlarda 81 ilde düzenlenen il birinciliklerini de erteledik. Bu noktada bir hususu ayrıca ifade etmek isterim.
7 gün 24 saat açık olan, yaşayan tesislerimizi vatandaşlarımızın kullanımına kapatmıyoruz.
Yalnızca toplu organizasyonlardaki riskleri bertaraf etmek için az önce saydığım adımları atıyoruz.
Almış olduğumuz tedbirler, koronavirüs salgınıyla mücadele kapsamında gençlerimiz ve sporcularımız başta olmak üzere bütün vatandaşlarımızı kapsayan mücadele eylem planımıza yönelik tedbirlerdir.
Önümüzdeki süreçte, koşullara bağlı olarak tedbir sürelerinde ileri öteleme veya geriye çekme yaşanabilir.
Önlem almak, hem temel görevimiz, hem de sorumluluğumuzdur. Her daim ana hassasiyetimiz "Önce İnsan" ilkesidir.
Ben bu süreci millet olarak rahatlıkla atlatacağımıza yürekten inanıyorum.
Gençlik ve Spor Bakanlığı olarak gençlerimiz ve sporcularımız başta olmak üzere, bütün vatandaşlarımız için 7 gün 24 saat tetikte olmaya devam edeceğiz"

Bu Haberi PaylaşYorum Yap