EĞİRDİR'DE ELMA BEREKETİ...

eğirdir haber,akın gazetesi,egirdir haberler,son dakika,EĞİRDİR'DE ELMA BEREKETİ...
Haberin Tarihi: 24.8.2020 18:11:14 - Okunma Sayısı:2694 defa okundu.

Y.Gökdere Köyünde 2.80 Liradan Elma Alımına Başlanıldı...

EĞİRDİR'DE ELMA BEREKETİ...

Y.Gökdere Köyünde 2.80 Liradan Elma Alımına Başlanıldı...

Dünyaca ünlü Eğirdir Elmasının hasat sezonuna yaklaşırken, bahçelerde elma satış fiyatları da belirlenmeye başladı.

Isparta Tarım Kooperatifleri Bölge Birliği tarafından Yukarı Gökdere Köyü Tarımsal Kalkınma Kooperatifi'nden satın alınan turfanda Eğirdir Elması, İstanbul Bayrampaşa Halinde yerini aldı.

Konu hakkında gazetemize bilgi veren Yukarı Gökdere Köyü Tarımsal Kalkınma Kooperatifi Başkanı Oğuz Köklü, Köy-Koop Isparta Üst Birlik ile yaptıkları anlaşma sonucu, üreticiden kilosu 2.80 Liradan peşin ödeme ile turfanda elma alımı yaptıklarını, tasnif ve paketleme işlemlerinden sonra elmaları İstanbul Bayrampaşa Hali'ne gönderdiklerini belirtti.

İlk Turfanda elmanın dün İstanbul'a ulaştığını açıklayan Başkan Köklü, önümüzdeki günlerde ve sezon içerisinde elma alımlarının devam edeceğini bildirdi.

Öte yandan kendileriyle görüştüğümüz Isparta Tarım Kooperatifleri Bölge Birliği Başkanı Mahmut Barış Aydın, Birlik olarak her zaman üreticinin yanında olduklarını, Y.Gökdere Tarımsal Kalkınma Kooperatifi'nden aldıkları elmayı İstanbul Bayrampaşa Hali'nde toptan olarak satışa sunduklarını, önümüzdeki günlerde de İBB'nin üretici kooperatiflerine tahsis ettiği semt pazarlarında da, Eğirdir Elmasının üreticiden tüketiciye aracısız olarak satışının yapılacağını ifade etti.

Bu Haberi PaylaşYorum Yap