Eğirdir’de Koronavirüs Tedbirleri Denetimleri Aralıksız Devam Ediyor

eğirdir haber,akın gazetesi,egirdir haberler,son dakika,Eğirdir’de Koronavirüs Tedbirleri Denetimleri Aralıksız Devam Ediyor
Haberin Tarihi: 17.9.2020 13:50:44 - Okunma Sayısı:991 defa okundu.

Yapılan denetimlerde esnaf ve vatandaşlardan MASKE + SOSYAL MESAFE + TEMİZLİK kurallarından taviz vermemeleri konusunda uyarılarda bulunuldu.

EĞİRDİR’DE KORONAVİRÜS TEDBİRLERİ DENETİMLERİ ARALIKSIZ DEVAM EDİYOR

 

İlçemizde kontrollü sosyal hayat denetimleri yoğun bir şekilde devam ediyor. 17 Eylül 2020 perşembe günü Eğirdir Kaymakamlığının koordinesinde oluşturulan ekiplerce yapılan denetimlerde esnaf ve vatandaşlardan MASKE + SOSYAL MESAFE + TEMİZLİK kurallarından taviz vermemeleri konusunda uyarılarda bulunuldu.

 “Sağlık İçin Hepimiz İçin” mottosu ile yaşamın tüm alanlarını kapsayacak şekilde genel Koronavirüs denetimleri Türkiye genelinde eş zamanlı olarak Eğirdir Kaymakamı Adem ÇELİK koordinasyonunda, Belediye Başkanı Veli GÖK, İlçe Emniyet Müdürü Ayhan ZARİF, Jandarma Komutanı Fatih TÜRKMEN, Özel İdare Müdürü Selim MÜFTÜLER, Yurt – Kur Müdürü Mevlüt AYDIN,  daire müdürleri, köy ve mahalle muhtarlarının da katılımıyla 17 Eylül Perşembe günü de devam ediyor.

Denetimler esnasında vatandaşlara maske, mesafe ve temizlik kurallarını hatırlatan Kaymakam ÇELİK, “Yaptığımız denetimde kurallara uyulduğunu memnuniyetle izledik. Tüm Eğirdirli vatandaşlarımızın kurallara uymasını özellikle rica ediyoruz. Zorunlu olduğu için değil, öncelikle kendimizin ve sevdiklerimizin sağlığı için kurallara uymamız gerekiyor. Amacımız ceza kesmek değil, uyarmak ve toplumun her kesiminde olması gereken bilinci oluşturabilmek. Tabi ki bu uygulamada konulmuş olan kuralları ihlal edenler varsa da gerekiyorsa onlara da ceza kesilecektir. ” dedi.

- Haber Merkezi

Bu Haberi PaylaşYorum Yap