Isparta Valisi Ömer Seymenoğlu’nun “3 Aralık Dünya Engelliler Günü” Mesajı

eğirdir haber,akın gazetesi,egirdir haberler,son dakika,Isparta Valisi Ömer Seymenoğlu’nun “3 Aralık Dünya Engelliler Günü” Mesajı
Haberin Tarihi: 3.12.2020 12:57:57 - Okunma Sayısı:1044 defa okundu.

Isparta Valisi Ömer Seymenoğlu’nun “3 Aralık Dünya Engelliler Günü” Mesajı

Isparta Valisi Ömer Seymenoğlu’nun “3 Aralık Dünya Engelliler Günü” Mesajı

Engellilerin yaşadığı sorunlar; sadece onları ve ailelerini değil, toplumun tüm kesimini ilgilendiren önemli bir konudur. Onların sağlıklarına kavuşmalarını, eğitilmelerini, iş ve sosyal hayata katılımlarını sağlamak, hak ettikleri sevgi ve saygıyı göstermek hepimizin sorumluluğudur. Engellilik, sosyal hayatı engelleyen bir kusur olarak değil, herkes tarafından desteklenmesi gereken bir durum olarak kabul edilmelidir. 

Ülkemizde başarıyla uygulanan sosyal devlet anlayışı, engelli, yaşlı, yoksul ve desteğe ihtiyaç duyan tüm kesimleri kucaklamayı ve onların toplumla kaynaşmasını sağlamayı hedeflemektedir. Bu kapsamda, ilgili kamu kurum ve kuruluşlarımız ile sivil toplum örgütlerimiz nezdinde, engelli vatandaşlarımızın kendi kendine yetebilmesi, meslek edinmesi, başta eğitim olmak üzere, ekonomik, , sosyal, kültürel ve sportif alanlardan daha fazla yararlanabilmeleri amacıyla hazırlanan projeler, hızla ve kararlılıkla yaşama geçirilmektedir.         

Bu duygu ve düşüncelerle  “3 Aralık Dünya Engelliler Günü”nü en içten dileklerimle kutlar, toplumla bütünleşmelerini sağlayacak tüm çalışmaların destekçisi olduğumuzu belirterek engelli vatandaşlarımıza ve fedakâr ailelerine sağlıklı, huzurlu, mutlu ve başarılı bir ömür dilerim.

Bu Haberi PaylaşYorum Yap