İslamköy’de Köy Pansiyonculuğu Gelişiyor

eğirdir haber,akın gazetesi,egirdir haberler,son dakika,İslamköy’de Köy Pansiyonculuğu Gelişiyor
Haberin Tarihi: 14.2.2021 15:38:43 - Okunma Sayısı:1653 defa okundu.

Tamamen kerpiç ve ahşap kullanılarak aslına göre restore edilerek pansiyona dönüştürülen köy evlerinin sayısının ise önümüzdeki dönemde daha da artması bekleniyor.

İSLAMKÖY’DE KÖY PANSİYONCULUĞU GELİŞİYOR

Isparta’nın önemli turizm duraklarından olan Atabey ilçesi ise eşsiz doğasının yanında, İslamköy’de köy pansiyonculuğu gelişiyor.

Vali Ömer Seymenoğlu kontrollü turizme hazırlanan İslamköy’de beraberinde ilçe Kaymakamı Göksu Bayram ile birlikte incelemelerde bulundu.

İslamköy’de iki girişimcinin kendi imkanları ile hayata geçirdikleri pansiyonlar, köye gelecek olan yatılı misafirler için önemli bir potansiyel sağlıyor.

Isparta Valisi Ömer Seymenoğlu köyde vatandaşların kendi imkanlarıyla yaptığı ve turizmin hizmetine sundukları pansiyonları gezerek sahiplerinin sorunları dinledi.

Eski Isparta konaklarında kullanılan motiflerin dikkat çektiği pansiyonlarda sunulan hizmetlerde tamamen doğal ekolojik ortam sunuluyor.

Köyde başlanan pansiyon turizmciliğini desteklediklerini belirten Isparta Valisi Ömer Seymenoğlu, kısa bir süre sonra bölgede önemli bir potansiyel olacağını kaydetti. Vali Seymenoğlu; “köye gelenler bu pansiyonları kiralayıp; yemeklerinden tutun da, içeceklerine varıncaya kadar köyde yetiştirilen doğal ve organik ürünleri tatma imkanı bulacaklar. Bu yöntemle hem köy ekonomisi kazanıyor, hem de bölgemiz alternatif bir turizm merkezi haline gelmiş olacak” diye konuştu.

Ata mirası köy evini restore ederek pansiyona dönüştüren girişimci Çetin Meydan da "Isparta Valimiz Sayın Ömer Seymenoğlu'nun ziyaretinden onur duydum. Teşekkür ediyorum." diye konuştu.

Tamamen kerpiç ve ahşap kullanılarak aslına göre restore edilerek pansiyona dönüştürülen köy evlerinin sayısının ise önümüzdeki dönemde daha da artması bekleniyor.

- Haber Merkezi

Bu Haberi PaylaşYorum Yap