Milletvekili Özel'den Eğirdir'e Doğalgaz Müjdesi

eğirdir haber,akın gazetesi,egirdir haberler,son dakika,Milletvekili Özel'den Eğirdir'e Doğalgaz Müjdesi
Haberin Tarihi: 21.2.2021 14:47:27 - Okunma Sayısı:991 defa okundu.

Ak Parti Isparta Milletvekili Recep Özel, Eğirdir'e doğalgaz geleceğinin müjdesini verdi.

MİLLETVEKİLİ ÖZEL'DEN EĞİRDİR'E DOĞALGAZ MÜJDESİ

Ak Parti Isparta Milletvekili Recep Özel, Eğirdir'e doğalgaz geleceğinin müjdesini verdi.

Akın Gazetesi İmtiyaz Sahibi Gazeteci Abdullah K. Sinan'a açıklamalarda bulunan Isparta Milletvekili Recep Özel, Enerji Piyasası Denetleme Kurulu Yönetmeliğinde yapılan bir değişiklikle ilçelerin özel durumlarına göre, nüfus şartı aranmadan doğal gazın getirilebileceğini, Eğirdir'in özel bir konuma sahip olması nedeniyle bu karardan yararlanabileceğini söyledi.

Enerji Piyasası Denetleme Kurulu'nun yönetmelikte bir değişiklik yaptığını ve kararın Resmi Gazete'de yayınlanarak yürürlüğe girdiğini söyleyen Özel, ilçelerde 20 bin nüfus şartı için bir değişikliğe gidildiğini, ilçelerin özel durumlarına göre, nüfus şartı aranmadan doğal gazın getirilebileceğini belirtti.

Eğirdir ilçesinin de özel bir konuma ve değerlere sahip olduğunu ifade eden Milletvekilimiz, Eğirdir'in tarihi ve turizm açısından ayrı bir öneme sahip olduğunu, yaz aylarında nüfusunun 50 binlere yaklaştığını, stratejik bir öneme sahip olan Eğirdir Gölü'nün korunması da göz önüne alınarak doğalgaz için müracaat edilebileceğini bildirdi.

Eğirdir Belediyesinin Isparta Valiliğine, Eğirdir'in özel durumlarını açıklayan bir yazı ile başvurabileceğini ve Valilikten alınacak yazı ile Enerji Piyasası Denetleme Kurulu'na müracaat edileceğini söyleyen Milletvekilimiz, böylelikle Eğirdir'in de doğalgaz için listeye dahil edileceğini, Toros Gaz ile yaptıkları görüşmelerde, Toros Gaz'ın Eğirdir'e doğalgaz getirilmesine olumlu yaklaştıklarını dile getirdi.

- Abdullah K. SİNAN (AKIN ÖZEL HABER)

Bu Haberi Paylaş  • Rumuz
    (Rumuz)
    25.2.2021 18:35:36
    Hadi inşaallah,Veli Başkan top sende artık.
Yorum Yap