Eğirdir Gölü işte böyle kirleniyor

eğirdir haber,akın gazetesi,egirdir haberler,son dakika,Eğirdir Gölü işte böyle kirleniyor
Haberin Tarihi: 1.4.2015 17:07:00 - Okunma Sayısı:1174 defa okundu.

Eğirdir Gölü'nü besleyen dere ve çaylar, gölün kirlenmesine neden oluyor. Yoğun yağışlarla Eğirdir Gölü'nü besleyen Aksu Çayı'ndan çamurlu su ve çöpler göle boşaldı.

Eğirdir Gölü işte böyle kirleniyor

Başkan Şengöl, yetkilileri acilen göreve davet etti

 

            Eğirdir Gölü’nü besleyen dere ve çaylar, gölün kirlenmesine neden oluyor. Yoğun yağışlarla  Eğirdir Gölü’nü besleyen Aksu Çayı’ndan çamurlu su ve çöpler göle boşaldı.

            Masmavi gölün bir kısmı kahverengiye bulanırken, evsel atıkların yanı sıra ağaçlardan kırılan dallar, hayvan leşleri ve çeşitli atıklar Aksu Çayı’ndan geçerek göle karıştı.

            Her yağış zamanı aynı manzarayla karşılaştıklarını belirten Eğirdir Belediye Başkanı Ömer Şengöl, “Yetkililerimiz bu duruma acilen önlem almalı. Eğirdir Belediyesi her fırsatta gölü korumaya çalışırken, Aksu Çayı’nın geçtiği güzergâhlarda bulunan bütün yerleşim yerlerinin atıkları göz göre göre gölümüze karışıyor. Gölü yalnızca bizim kirlettiğimiz imasında bulunup gölün çevresinde yer alan diğer köy ve kasabaları göz ardı eden DSİ yetkililerinin Aksu Çay’ının  getirdiklerini değerlendirerek acilen önlem almalı.” dedi.

            Eğirdir Kemer Köprü’den çekilen fotoğraf ve videolar gölün nasıl kirletildiğini ispat ederken, biran evvel önlem alınmazsa, Eğirdir Gölü’nün, dağlardan gelen çamurlarla daha da kirleneceği ifade edildi.

Bu Haberi PaylaşYorum Yap