Deprem Araştırmaları Çağrısı Konusunda Hazırlanan Proje Tübitak Tarafından Desteklenecek

eğirdir haber,akın gazetesi,egirdir haberler,son dakika,Deprem Araştırmaları Çağrısı Konusunda Hazırlanan Proje Tübitak Tarafından Desteklenecek
Haberin Tarihi: 7.10.2021 14:18:05 - Okunma Sayısı:410 defa okundu.

ISUBU’lu öğretim üyesi Doç. Dr. İbrahim Bahadır Başyiğit’in yürütücü olduğu proje TÜBİTAK tarafından desteklenmeye hak kazandı.

Deprem Araştırmaları Çağrısı Konusunda Hazırlanan Proje Tübitak Tarafından Desteklenecek

TÜBİTAK ARDEB-1001 “Deprem Araştırmaları Çağrısı” kapsamında revizyon imkânı sağlanan projelerin bilimsel değerlendirme sonuçları açıklandı. ISUBU’lu öğretim üyesi Doç. Dr. İbrahim Bahadır Başyiğit’in yürütücü olduğu proje TÜBİTAK tarafından desteklenmeye hak kazandı.

 

“Bir Karar Destek Sistemi Olarak Binalarda Kolon İçi Korozyon Tespit Radar Sistemi Tasarımı” başlıklı ve EEEAG-121E405 no’lu araştırma projesine bilimsel olarak desteklenmesine karar verildi. 

 

Proje Yürütücüsü Isparta Uygulamalı Bilimler Üniversitesi Uzaktan Eğitim Meslek Yüksek Okulu Bilgisayar Teknolojileri Bölümü Öğretim Üyesi Doç. Dr. İbrahim Bahadır Başyiğit, “Çalışmanın bu fazında amaç binalarda kolon içinde ortaya çıkan korozyon derecesini tahribatsız olarak öngörmek ve yapıların deprem dayanımı belirlemek için kullanılan KAROT alma yönteminde KAROT alma sayısını azaltmaktır.  Çalışmada kullanılacak yöntem FMSD tipi bir radar görüntüleme yapısını kullanması bakımından ayrıca kıymet taşımaktadır” dedi.

 

Bu Haberi PaylaşYorum Yap