HAYVANCILIK HALK ELİNDE GELİŞİYOR

eğirdir haber,akın gazetesi,egirdir haberler,son dakika,HAYVANCILIK HALK ELİNDE GELİŞİYOR
Haberin Tarihi: 8.12.2023 13:18:43 - Okunma Sayısı:556 defa okundu.

Isparta'da küçükbaş hayvancılık halk elinde ıslah projesi ile gelişiyor.

HAYVANCILIK HALK ELİNDE GELİŞİYOR

Isparta'da küçükbaş hayvancılık halk elinde ıslah projesi ile gelişiyor. Hayvanlarda süt verimini ve kaliteyi arttırmak için başlatılan proje İl Tarım ve Orman Müdürlüğü'nün ve Isparta Uygulamalı Bilimler Üniversitesi'nin desteğiyle yürütülüyor.

Isparta İl Tarım ve Orman Müdürlüğünden yapılan açıklamada: “İlimizde “Halk Elinde Küçükbaş Hayvan Islahı Ülkesel Projesi" kapsamında 4 alt proje değişik yıllarda uygulamaya girmiş olup her bir projede 6300 hayvanın ıslahı amaçlanarak öncelikle bölge hayvancılığına damızlık gen kaynağı yaratılması amaçlanmıyor.

İlimiz Merkez ve İlçelerinde yürütülmekte olan “Halk Elinde Küçükbaş Hayvan Islahı Ülkesel Projesi" kapsamında ki alt projelerden biri olan “Kıl Keçisinin-2 Halk Elinde Hayvan Islahı Projesi"  2022 yılından beri İlimiz ve ilçelerinde uygulanmaktadır. Bu proje de yer alan yetiştiricilerimizden ayrılanların yerine yeni işletmelerin dahil edilmesi için Merkez İlçe Kayı ve Küçükhacılar köylerinde, Atabey, Eğirdir ve Keçiborlu ilçelerinde proje adayı işletmeler yerinde ziyaret edilerek proje hakkında bilgi verildi” denildi.

 

Bu Haberi PaylaşYorum Yap