Tarihi eserleri satmaya çalışırken yakalandılar

eğirdir haber,akın gazetesi,egirdir haberler,son dakika,Tarihi eserleri satmaya çalışırken yakalandılar
Haberin Tarihi: 9.3.2018 17:26:00 - Okunma Sayısı:1712 defa okundu.

Tarihi eserleri satmaya çalışırken yakalandılar

Tarihi eserleri satmaya çalışırken yakalandılar

Isparta İl Jandarma Komutanlığı ekipleri tarafından Aksu ilçesi Yakaavşar köyünde A.K, R.G., M.E. ve C.E.'ye ait ev, işyeri ve araçları olmak üzere toplam (5) ayrı noktada yapılan arama sonucunda sonucunda (7) adet sikke, (3) adet tarihi obje, (1) adet define arama dedektörü, (2) adet define arama çubuğu, (1) adet jeneratör, (3) adet el feneri ve (3) adet ruhsatsız av tüfeği ele geçirildi.

Isparta Valili tarafından konu ile ilgili olarak yapılan açıklamada;

"Isparta İl Jandarma Komutanlığınca yapılan istihbari çalışmalar sonucu, Aksu ilçesinde kaçak kazı yapan bazı şahısların bu kazılardan elde ettikleri tarihi eserleri evlerinde bulundurdukları ve satmak için müşteri aradıkları yönünde bilgiler elde edilmiştir.

            İl Jandarma Komutanlığı ekiplerince; Aksu ilçesi Yakaavşar köyünde A.K, R.G., M.E. ve C.E. isimli şahısların kaçak kazı yaptıkları ve evlerinde çeşitli dönemlere ait eski eser bulundurdukları, bu eski eserleri satmak için müşteri aradıkları bilgilerinin alınması üzerine, adli makamlardan alınan arama kararı ile (4) şüpheli şahsa ait ev, işyeri ve araçları olmak üzere toplam (5) ayrı noktada yapılan arama sonucunda (7) adet sikke, (3) adet tarihi obje, (1) adet define arama dedektörü, (2) adet define arama çubuğu, (1) adet jeneratör, (3) adet el feneri ve (3) adet ruhsatsız av tüfeği ele geçirilmiştir.

            Şüpheliler A.K, R.G., M.E. ve C.E. hakkında adli işlem başlatılarak gözaltına alınmışlardır.

            Isparta İl Jandarma Komutanlığı, Isparta ilinin tarihi ve kültürel zenginliklerini korumaya yönelik faaliyetlerini kararlılıkla sürdürmeye devam edecektir." denildi.

 

Bu Haberi PaylaşYorum Yap