Kiraz Hasatı Eğirdir MAREM'de Masaya Yatırıldı

eğirdir haber,akın gazetesi,egirdir haberler,son dakika,Kiraz Hasatı Eğirdir MAREM'de Masaya Yatırıldı
Haberin Tarihi: 4.7.2018 16:33:00 - Okunma Sayısı:800 defa okundu.

Kiraz Hasatı Eğirdir MAREM'de Masaya Yatırıldı

Kiraz Hasatı Eğirdir MAREM'de Masaya Yatırıldı

 

AVRUPA KOMİSYONU ERASMUS+ STRATEJİK ORTAKLIKLAR PROGRAMI’nca desteklenen 2017-1-TR01-KA202-045709 nolu “Gıda Zincirindeki Hasat Sonrası Kayıpları Azaltmak İçin Yenilikçi Yaklaşımlar” isimli proje kapsamında kiraz hasat teknikleri eğitim materyali hazırlık toplantısı Eğirdir Meyvecilik Araştırma Enstitüsü Müdürlüğü (MAREM)'de gerçekleştirildi.

Toplantıya proje ortakları olan Eğirdir Meyvecilik Araştırma Enstitüsü Müdürlüğü’nden Zir. Yük. Müh. Atakan GÜNEYLİ, Batı Akdeniz Tarımsal Araştırma Enstitüsü Müdürlüğü’nden Dr. Işılay YILDIRIM, Zir. Yük. Müh. Cemile Ebru ONURSAL, Atatürk Bahçe Kültürleri Merkez Araştırma Enstitüsü Müdürlüğü’nden Dr. Arzu ŞEN, Zir. Yük. Müh. Mehmet Cengiz ARSLANOĞLU, Zir. Yük. Müh. Ertürk İNCE katıldı.

Toplantının ilk gününde; proje kapsamında şimdiye kadar olan gelişmeler hakkında bilgi verildi. Proje ortaklarının diğer faaliyetleri ve elde edilen çıktılar anlatılarak, ayrıca ilerleyen süreçte yapılacak faaliyetler planlandı.

Toplantının ikinci gününde kirazda en iyi hasat teknikleri, yapılan bu toplantıda ele alınmış olup görsel ve yazılı eğitim materyali oluşturuldu.

Bu Haberi Paylaş


  • eğirdir,egirdir haber,akın gazetesi
  • eğirdir,egirdir haber,akın gazetesi

Yorum Yap