Eğirdir SAREM Alabalık Üreticileriyle Buluştu

eğirdir haber,akın gazetesi,egirdir haberler,son dakika,Eğirdir SAREM Alabalık Üreticileriyle Buluştu
Haberin Tarihi: 25.7.2018 12:43:40 - Okunma Sayısı:606 defa okundu.

Eğirdir Su Ürünleri Araştırma Enstitüsü Alabalık Üreticileriyle Buluştu

“Alabalık Yetiştiriciliği Yapan Havuz İşletmelerinin Çevresel Etkisi” projesinin çalışmaları kapsamında Denizli ili Çameli ilçesinde bulunan alabalık yetiştiricileri ile eğitim toplantısı gerçekleştirildi.

T.C. Tarım ve Orman Bakanlığı Tarımsal Araştırmalar ve Politikalar Genel Müdürlüğü tarafından finanse edilen Eğirdir Su Ürünleri Araştırma Enstitüsü Müdürlüğü ve Denizli Tarım İl Müdürlüğü tarafından ortaklaşa yürütülen “Alabalık Yetiştiriciliği Yapan Havuz İşletmelerinin Çevresel Etkisi” projesinin çalışmaları devam ediyor.

Bu kapsamda Denizli ili Çameli ilçesinde bulunan alabalık yetiştiricileri ile eğitim toplantısı gerçekleştirildi. Çameli ilçesi Elmalı Mahallesi’nde gerçekleştirilen toplantıya Eğirdir Su Ürünleri Araştırma Enstitüsü Müdürü Şakir ÇINAR, Teknik Koordinatör Dr. Cafer BULUT, Denizli Tarım İl Müdürlüğü Balıkçılık ve Su Ürünleri Şube Müdürü Abidin FİDAN, teknik elemanlardan Hüseyin KÜÇÜKER, alabalık yetiştiricileri adına Çameli Alabalık Üreticileri Birliği Başkanı Fatih MADEN ve bölgedeki alabalık yetiştiricileri katıldı.

Toplantıda bölgede alabalık yetiştiriciliğinde karşılaşılan sorunlar ve çözüm önerileri konusunda karşılıklı fikir alışverişinde bulunuldu. Eğirdir Su Ürünleri Araştırma Enstitüsü Müdürü Şakir ÇINAR, Çameli havzasında 2000 tonun üzerinde üretim yapıldığını, farklı coğrafik noktada bulunması ve her tesisin kendisine ait su kaynağının bulunması nedeniyle su kalitesinin yıl boyu değişkenlik göstermemesi nedeniyle lezzetli alabalıkların üretildiğini ve bu alanda sektörde öne çıktığını söyledi. Bu alabalığın sektöre ve ülkemiz insanına daha iyi tanıtılması gerektiğini söyledi. Ayrıca bu bölgedeki alabalık üreticilerine desteklerinden dolayı Denizli Tarım İl Müdürü Yılmaz ERKAYA’ya teşekkür etti.

ÇINAR, Eğirdir Su Ürünleri Araştırma Enstitüsü Müdürlüğünün, alabalık yetiştiriciliği konusunda karşılaşılabilecek sorunlarda, yetiştiricilere her zaman yardımcı olacağını vurguladı.

Bu Haberi Paylaş


  • eğirdir,egirdir haber,akın gazetesi
  • eğirdir,egirdir haber,akın gazetesi

Yorum Yap