Jandarmadan uyuşturucu operasyonu

eğirdir haber,akın gazetesi,egirdir haberler,son dakika,Jandarmadan uyuşturucu operasyonu
Haberin Tarihi: 31.7.2018 14:24:19 - Okunma Sayısı:775 defa okundu.

Isparta İl Jandarma Komutanlığınca düzenlenen operasyonda 1092 gr kubar esrar ile 64 adet kenevir bitkisi ele geçirildi.

Yalvaç ve Gelendost ilçelerinde düzenlenen uyuşturucu operasyonunda şüphelilerin evlerinde yapılan aramada; 1092 gr kubar esrar ile 64 adet kenevir bitkisi yanısıra 3 tabanca, 3 kurusıkı tabanca, 2 pompalı tüfek, 1 av tüfeği, 2 kelebek bıçak, 57 adet 7.65 mm Tabanca Fişeği ve 82 adet kurusıkı tabanca fişeği ele geçirildi.

İl Jandarma Komutanlığı tarafından konu ile ilgili olarak yapılan açıklamada;

"Isparta İl Jandarma Komutanlığınca yapılan istihbari çalışmalar sonucu 28-30 Temmuz 2018 günü, uyuşturucu madde imal ve ticareti ile kullanmak İçin satın almak/bulundurmak suçlarını işlediği değerlendirilen, Yalvaç ilçesi Hüyüklü Kasabası, Hisarardı Köyü ve Yalvaç ilçe merkezinde ve Gelendost İlçesi Yaka Köyünde ikamet eden, A,P(41), K.S. (17), Y.K. (23) ve H.E. (24)   isimli şahıslara yönelik, adli makamlarca verilen karar doğrultusunda (4) evde arama ve yakalama faaliyeti  icra edilmiştir.

Yapılan aramalar neticesinde; (1092) gr kubar esrar, (64) adet kenevir bitkisi,       (3) adet tabanca, (3) adet kurusıkı tabanca, (2) adet pompalı tüfek, (1) adet av tüfeği, (2) adet kelebek bıçak, (57) adet 7.65 mm Tabanca Fişeği ve (82) adet kurusıkı tabanca fişeği  ele geçirilmiştir.

İcra edilen arama faaliyetlerini müteakip, olayın şüphelileri olarak yakalanan (4) şüpheli şahıstan (3)’ü ifadeleri alınarak serbest bırakılmış ve (1) şüpheli şahıs gözaltına alınmıştır.

Isparta İl Jandarma Komutanlığınca, Uyuşturucu ile Mücadelede mevcut yasalar çerçevesinde kendisine tevdi edilen görevleri üstün vazife ve görev anlayışıyla yerine getirme azim ve kararlığı içerisinde çalışmaya devam edecektir." denildi.

Bu Haberi Paylaş


  • eğirdir,egirdir haber,akın gazetesi
  • eğirdir,egirdir haber,akın gazetesi

Yorum Yap