Kanal 32 Televizyonu MAREM’de

eğirdir haber,akın gazetesi,egirdir haberler,son dakika,Kanal 32 Televizyonu MAREM’de
Haberin Tarihi: 1.8.2018 17:28:03 - Okunma Sayısı:818 defa okundu.

Kanal 32 Televizyonu MAREM’de çekim yaptı

Kanal 32 Televizyonu MAREM’de

Isparta Kanal 32 Televizyonu Tarım Aktüel Programı yapımcıları Meyvecilik konusunda ve Enstitü tanıtımı ile ilgili program yapmak üzere Eğirdir Meyvecilik Araştırma Enstitüsünü (MAREM)  ziyaret ettiler. Gün boyu süren programa Enstitü Müdürü Dr. Şerif ÖZONGUN, Teknik Koordinatör İsmail DEMİRTAŞ, Enstitü Müdür Yardımcısı Halit YILDIZ ve Bölüm Başkanları katıldılar.

Enstitü Müdürü Dr. Şerif ÖZONGUN; kurumun tanıtımını yaptıktan sonra enstitüde yapılan çalışmalar ve projeler hakkında bilgiler verdi.

Teknik Koordinatör İsmail DEMİRTAŞ; Eğirdir Meyvecilik Araştırma Enstitüsünü'nün kuruluşundan bugüne kadar ılıman iklim meyve yetiştiriciliği konusunda birçok çalışma ve başarıya imza attığını belirterek, kurumun yetiştiricilik, ıslah, adaptasyon ve terbiye sistemleri, bitki sağlığı, toprak ve su kaynakları ile tarım ekonomisi konularında çiftçilerin ve Türk tarımının sorunlarına yönelik çalışmalar yapıldığını anlattı. Daha sonra sırası ile enstitü bölüm başkanları kendi bölümlerinde yaptıkları faaliyetler ve projeler ve projelerle ilgili bilgi verdiler.

Isparta Kanal 32 Televizyonu Tarım Aktüel Programı yapımcıları, Kuruma ait parsel ve laboratuvarların çekimini tamamladıktan sonra bu kurumun öncelikle Isparta çiftçisine sonra da ülke tarımına katkıları nedeniyle teşekkür ettiler. Daha sonra her bölümle ilgili ayrı ayrı program yapmak istediklerini belirterek kurumdan ayrıldılar. Yapılan röportaj ve çekimler 03.08.2018 tarihinde Kanal 32 televizyonunda yayınlanacak.

Bu Haberi Paylaş


  • eğirdir,egirdir haber,akın gazetesi
  • eğirdir,egirdir haber,akın gazetesi

Yorum Yap