Ispartalı kadınlar bu eğitim kaçmaz

eğirdir haber,akın gazetesi,egirdir haberler,son dakika,Ispartalı kadınlar bu eğitim kaçmaz
Haberin Tarihi: 12.9.2018 14:06:49 - Okunma Sayısı:551 defa okundu.

TOBB liderliğinde içinde Isparta’da olan 12 ilde eğitim tırlarında kadınlara yönelik ücretsiz internet güvenliği eğitimleri verilecek.

 

Ispartalı kadınlar bu eğitim kaçmaz

TOBB liderliğinde içinde Isparta’da olan 12 ilde eğitim tırlarında kadınlara yönelik ücretsiz internet güvenliği eğitimleri verilecek. İl Kadın Girişimciler Kurulu Başkanı Gözde Çağlar,  13-14 Eylül tarihleri arasında IYAŞ PARK önünde kurulan eğitim tırında gün boyu verilecek eğitimlere Ispartalı tüm kadınları davet etti.

Isparta Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Şükrü Başdeğirmen, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği öncülüğünde,  kadınların girişimciliğe yönlendirilmesi ve sosyal hayatta başarılarının artması adına çeşitli projeler yaptıklarını belirterek, 13-14 Eylül tarihlerinde IYAŞ Park önünde kadınlara internet güvenliği eğitimi verileceğini söyledi. Kadınlarla ilgili konularda ITSO’ya bağlı İl Kadın Girişimciler Kurulu’nun öncülük ettiğini belirten Başdeğirmen, bu zamana kadar düzenledikleri tüm eğitimlerden çok olumlu geri dönüşler aldıklarını söyledi.                

KADINLARIMIZ EĞİTİMLERE KATILMALI

İl Kadın Girişimciler Kurulu Başkanı Gözde Çağlar,  Habitat Derneği, Coca Cola Türkiye ve İstanbul Teknik Üniversitesi ile TOBB Kadın Girişimciler Kurulu’nun da işbirliğinde yapılan projenin 13-14 Eylül tarihleri arasında IYAŞ PARk önünde başlayacağını belirterek  şu bilgileri verdi:

“Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği liderliğinde, kadınların ekonomik hayata daha aktif katılmaları için gerekli bilgi ve becerilerle donatılarak toplumsal ve ekonomik konumlarının güçlendirilmesi ve ülkemizin kalkınıp gelişmesinde  aktif rol almalarının sağlanması amacıyla, Habitat Derneği,  Coca-Cola Türkiye ve İstanbul Teknik Üniversitesi işbirliği ile Kız Kardeşim Projesi gerçekleştirilmektedir.

2018 yılının sonuna kadar 30 ilde 9.000 kadına ulaşılması hedeflenen Proje kapsamında, yerel eğitimlere ek olarak proje eğitim tırı içerisinde 12 ilde  İnternet Güvenliği Eğitimleri gerçekleştirecektir.Ispartamızda da 13-14 Eylül tarihleri arasında yapılacak bu eğitimlere kadınlarımızın katılmasını arzu ediyoruz.

Katılmak isteyen kadınların  http://kizkardesim.net/tir/   adresinden başvuru formunu doldurması önem arz etmektedir.”

                                  

Bu Haberi PaylaşYorum Yap