Havutlu Köyü Derneği'nden Başkan Günaydın'a Ziyaret

eğirdir haber,akın gazetesi,egirdir haberler,son dakika,Havutlu Köyü Derneği'nden Başkan Günaydın'a Ziyaret
Haberin Tarihi: 4.10.2018 16:42:54 - Okunma Sayısı:590 defa okundu.

Günaydın: “Köylerimizle, kentlerimizle ilgileneceğiz...”

Havutlu Köyü Derneği'nden Başkan Günaydın'a Ziyaret

Eğirdir’in Havutlu Köyü Kültür ve Dayanışma Derneği Başkanı Emrah Doğan ve beraberindekiler, Isparta Belediye Başkanı Yüksek Mimar Yusuf Ziya Günaydın’ı makamında ziyaret etti. Ziyarette Başkan Günaydın'a Kur’an-ı Kerim, Türk Bayrağı ve poşu takdim edildi. Dernek Başkanı Doğan, tekrar başkanlığa aday gösterilmesinden dolayı Günaydın’ı kutlarken, “Bunun için ayrıca mutlu ve sevinçliyiz. Yine aynı şevk ve heyecanla yanınızda olduğumuzu bilmenizi isteriz” dedi. Günaydın da, “Köylerimizle, kentlerimizle ilgileneceğiz” görüşünde bulunarak, ziyaretten dolayı teşekkür etti.

Isparta Belediye Başkanı Yusuf Ziya Günaydın’ı kendilerinin köylüsü ve bir ferdi olarak gördüklerini söyleyen Eğirdir’in Havutlu Köyü Kültür ve Dayanışma Derneği Başkanı Emrah Doğan ziyarette yaptığı konuşmasında şunları söyledi:

“Bizler yerel seçimlerde hep sizlerle birlikte olmaya, destekte bulunmaya gayret gösterdik. Mart’ta yapılacak olan seçimlerde aday olduğunuzu öğrendik. Hayırlı olsun, bunun için ayrıca mutlu ve sevinçliyiz. Yine aynı şevk ve heyecanla yanınızda olduğumuzu bilmenizi isteriz. Köylerde düzenlemiş olduğunuz programları çok seviyor ve takdirle karşılıyoruz. Güzel hizmetleriniz var. Isparta’mızda şu anda bin 500’e yakın bir nüfusumuz var”

Ziyaretten duyduğu memnuniyetini dile getiren Isparta Belediye Başkanı Yüksek Mimar Yusuf Ziya Günaydın da, kendisinin bir köy sevdalısı olduğunu ve köylere elinden geldiğince yardımda bulunmaya çalıştığını belirterek Havutlu için de ellerinden geleni yapacaklarını söyledi. Günaydın konuşmasında şu görüşlerde bulundu:

“Üretim köylerimizden geçiyor. Köylerimiz göç veren değil, göç alan olmalıdır. Bu yönde çalışmalara belediye olarak destek oluyoruz. Genel Başkanımız bizleri tekrar aday gösterdi. Köylerimiz ve kentlerimizde üretimi desteklememiz ve programlar yamamız genel merkezimiz tarafından da takip edilmekte ve sevilmekte. Bu çalışmanın örnek olduğu belirtilmektedir. Türkiye’de ilk defa böylesine bir projenin uygulandığı aktarılmakta ve gelecek dönemde de bunun devam etmesi gerektiği aktarılmakta. Köylerimizle, kentlerimizle ilgileneceğiz. Köylerimizde kültürel çalışmalar da yapılmasını istiyoruz.  Bu yöndeki çalışmalarımızı da devam ettiriyoruz. Köylerde yaşama umudunun arttırılması lazım. Köylerimizin çalışılabilir ve yaşanabilir hale getirilmesi lazım. Bu duyguları vermek amacıyla köylerde programlar düzenliyoruz”

Bu Haberi PaylaşYorum Yap