‘Burdur’ temalı en güzel kareler yarışması

eğirdir haber,akın gazetesi,egirdir haberler,son dakika,‘Burdur’ temalı en güzel kareler yarışması
Haberin Tarihi: 31.5.2019 14:41:22 - Okunma Sayısı:1973 defa okundu.

BAKA, TFSF işbirliğindeki yarışmada; Burdur’un antik kentleri, kültürel değerleri ile eko turizmdeki potansiyelini en iyi anlatan enstantaneler seçilecek.

‘Burdur’ temalı en güzel kareler yarışması

BAKA, TFSF işbirliğindeki yarışmada; Burdur’un antik kentleri, kültürel değerleri ile eko turizmdeki potansiyelini en iyi anlatan enstantaneler seçilecek.

Burdur Valiliği öncülüğünde Batı Akdeniz Kalkınma Ajansı (BAKA), önemli antik kentleri, müzeleri, eko-turizm olanakları, kültürel ve tarihi çeşitliliklerinintanıtılıp farkındalığın artırılması, kırsal turizmin canlandırılması amacıyla ‘Burdur’ temalı fotoğraf yarışması düzenledi. BAKA’nın Türkiye Fotoğraf Sanatı Federasyonu (TFSF) işbirliğindeki fotoğraf yarışması için başvurular 2 Eylül 2019’a kadar yapılabilecek. ‘Antik Kentleri ve Kültürel Değerleri ile Burdur’ ve ‘Eko Turizm Alanları ile Burdur’ adlı 2 kategorideki yarışmaya;doğayı, gezmeyi, yeni yerler görmeyi, fotoğraf çekmeyi seven genç, yaşlı, amatör, profesyonel tüm fotoğraf tutkunları 4’er eserle başvurabilecek.

BAKA, Batı Akdeniz’deki lavanta, gül, tarih ve eko turizmi potansiyelinin tanıtımı ve bilinirliğiyle sürdürülebilir turizmin oluşturulması amacıyla ilgili kurum ve kuruluşlarla işbirliğinde çalışmalarını sürdürüyor. BAKA’nın TFSF ile işbirliğinde düzenlediği ve genç, yaşlı, amatör, profesyonel tüm fotoğraf tutkunlarına açık“Burdur” temalı ulusal fotoğraf yarışması ‘Antik Kentleri ve Kültürel Değerleri ile Burdur’ ve ‘Eko Turizm Alanları ile Burdur’ isimli iki kategoride gerçekleştiriliyor.

Fotoğraf tutkunları‘Burdur’ temalı ulusal fotoğraf yarışmasına şartnameye uygun sayısal renkli siyah-beyaz 4’er eserle katılabilecek. Fotoğraflarda; ildeki antik kentler, müzeler, eko-turizm olanakları gibi kültürel ve tarihi çeşitlilikler, Sagalassos, Kibyra ve Kremna gibi antik kentler, Hacılar Höyüğü tarihi hanlar, kültürel etkinlikler, yöresel yemekler, yerel sazlarile sanatçılar, folklor, yayla ve yünüm büğet şenlikleri gibi Burdur’a özgü kültürel değerler,Salda ve Burdur gölleri, Salda Kayak Merkezi,İnsuyu Mağarası, Aziziye Yaylası, Karacaören Baraj Gölü, Bucak Kent Ormanı, Kuş gözlem noktaları, Akçaköy lavanta tarlaları gibi doğal eko turizm alanlarının yansıtılması bekleniyor.

Başvuruların 2 Eylül 2019’a kadar sürecek ‘Burdur’ fotoğraf yarışmasına yarışmasında kategorilerde jürinin değerlendirmesiyle seçilecek birincilere 3 bin, ikincilere 2 bin, üçüncülere bin TL ile BAKA Özel Ödülü, sergileme ve satın alma ödülleri de verilecek.  Yarışmanın şartnamesine; BAKA’nın www.baka.gov.trsitesi ile Türkiye Fotoğraf Sanatı Federasyonu’nun (TFSF) www.tfsf.org.trkurumsal internet sitelerinden ulaşılabiliyor.

Bu Haberi PaylaşYorum Yap