17:02:14 NARKOTİK EĞİTİM TIRI ISPARTA’YA GELİYOR 16:16:43 Eğirdir MYO’da Bağımlılıklarla Mücadele Konferansı Düzenlendi 12:22:19 Eğirdir Gölü İçin (81) Hareketi... 09:46:17 Başkan Başdeğirmen:  “Hiçbir Engelli Vatandaşımızın Çaresiz Kalmasını İstemiyoruz” 09:45:22 ‘Engelli Dostlarımız Arada Engel Olsun İstemiyor’ 18:58:59 Çetin Meydan TRT'de Canlı Yayında Bölge Turizminin Sesi Oldu 13:52:10 Polise 3600, Milletvekili Cesur’la Meclis Kürsüsünde 16:43:17 Rektör Prof. Dr. Diler, Huzurevi Sakinlerini Ziyaret Etti 16:22:06 ISUBÜ Kışfest Gerçekleştirildi 16:09:40 ‘İşsizliğe Mahkum Olma Projesi’ne BAKA’dan Destek 11:08:15 Aralık Ayı Nöbet Listesi 10:27:54 Öğretmenler Arası Voleybol Turnuvası Sona Erdi… 10:15:46 MİLLETVEKİLİ AYLİN CESUR: “KADINA SEÇİLME HAKKININ VERİLİŞİNİN 85. YILDÖNÜMÜNDE; TÜRK KADINI ATATÜRK’E ŞÜKRAN BORÇLUDUR” 09:27:17 Trafiğe Kayıtlı Araç Sayısı 23 Milyon 153 Bin 556 Oldu 08:59:11 Prof. Dr. Fuat Sezgin'i Anmak Ve Anlamak Konulu Konferans Gerçekleşti 08:56:13 ISUBÜ’de, “Tübitak İkili Ve Çoklu İşbirliği Programları” Eğitim Semineri Düzenlendi 08:38:51 KAYA HOCAMIZI DİNLERKEN... 08:22:11 EĞİRDİR DOSTLARI İLE “EĞİRDİR GÖLÜ”, ÇÖZÜM ODAKLI OLARAK ISVAK’TA MASAYA YATIRILDI…Bölüm : 5 16:19:28 Eğirdir Bigapple Restaurant'a “Mükemmellik Sertifikası"... 15:46:18 Kültür Rotaları Derneği, Avrasya Yolu, Eğirdir Ve İbrahim Ağartan

Tarım ve Orman Sektörü Değerlendirme Toplantısı Düzenlendi

eğirdir haber,akın gazetesi,egirdir haberler,son dakika,Tarım ve Orman Sektörü Değerlendirme Toplantısı Düzenlendi
Haberin Tarihi: 2.8.2019 10:07:05 - Okunma Sayısı:1058 defa okundu.

İl Tarım ve Orman Müdürlüğünce Tarım ve Orman sektörü değerlendirme toplantısı düzenlendi.

Tarım ve Orman Sektörü Değerlendirme Toplantısı Düzenlendi

İl Tarım ve Orman Müdürlüğünce Tarım ve Orman sektörü değerlendirme toplantısı düzenlendi.

Tarım ve Orman Bakanlığınca kısa, orta ve uzun dönem stratejilerinin belirlenmesine katkı sağlamak amacıyla yapılacak olan Tarım ve Orman Şurası öncesinde Isparta'daki sektör temsilcilerinin bir araya geldiği sorun, görüş ve çözüm önerilerinin tartışıldığı Tarım ve Orman sektörü Değerlendirme toplantısı İl Müdürlüğü Şehit Uzman Çavuş Ali Yılmaz toplantı salonunda gerçekleştirildi.

Toplantıya Isparta Orman Bölge Müdürü Kenan Akduman, Isparta İl Tarım ve Orman Müdürü Enver Murat Dolunay, Isparta Uygulamalı Bilimler Üniversitesi (ISUBÜ) Rektör Yardımcısı Prof. Dr. İsa Telci, DSİ Bölge Müdürü Mahmut Berber, ISUBÜ Orman Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Yılmaz Çatal, ISUBÜ Eğirdir Su Ürünleri Dekanı Prof. Dr. Ayşegül Yıldırım, ISUBÜ Tarım Bilimleri ve Teknolojileri Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Adnan Nurhan Yıldırım, Isparta Meteoroloji Müdürü Adnan Bilgili, Isparta Ziraat Odası Başkanı Mustahattin Can Selçuk, İl Müdür Yardımcıları Eyup Adıgüzel ve Uğur Turgut, Isparta Koordinasyon ve Tarımsal Veriler Şube Müdürü Fatma Kurt Aydın, sektör birlik ve kooperatif başkan ve temsilcileri, İl Müdürlüğü Şube Müdürleri ile ilimiz merkez ve ilçelerinden teknik personel katıldı.

Isparta İl Tarım ve Orman Müdürü Enver Murat Dolunay toplantının açılışında yaptığı konuşmasında;

"Türkiye'nin en geniş katılımlı sektör istişare toplantısı olması hedeflenen 3. Tarım ve Orman Şurası'nın amaçları "Türkiye'de tarımsal üretimi ve orman ürünleri üretimini arttırmak, güvenilir gıda teminini ile doğal kaynaklarımızın sürdürülebilirliğini sağlamak, kırsal kalkınma temasıyla çiftçilerimizin refahını ve planlı üretimi sağlayacak çalışmalar yapmak ve stratejiler geliştirmektir.

Bu amaçlar doğrultusunda öngörülen planlama ve stratejiler ile yapılacak çalışmalar ortak akılla önümüzdeki 5 yılı planlayarak 25 yılı kapsayan yeni bir yol haritası hedeflenmektedir.

Bugün burada tarımın sorunlarını ve çözümü için neler yapabileceğimizi sizlerin fikirleri ışığında konuşacağız. Bu sebeple İlimizde siz değerli katılımcılarımızın görüş ve önerileri bizim için çok önemlidir. Ortak Akıl diyerek altını çizdiğimiz nokta ile tüm katılımcılarımızın görüş, öneri ve eleştirilerini alıp değerlendirecek ve toplantı sonunda ortak çözüm ve önerileri bir rapor oluşturarak Bakanlığımıza sunmak üzere hazırlayacağız.

Ayrıca, www.tarimormansurasi.gov.tr adresli web sitesinde oluşturulan "görüşünü bildir" sayfasından tüm vatandaşlarımız görüşlerini ve projelerini özgür bir şekilde bizimle paylaşabileceklerdir " dedi.

Toplantıda Isparta Orman Bölge Müdürü Kenan Akduman'da bir konuşma yaparak; "Orman Genel Müdürlüğü olarak bizlerde özellikle ülkemizdeki orman varlığının faydalanma esaslarının değerlendirilmesinde, ormanlarının sürdürülebilirliğinin yönetilmesi noktasında Tarım ve Orman Şurasına katkı sağlamaya çalışacağız. Genel Müdürlüğümüz bu kapsamda altı ve bir de alt çalışma gurubu oluşturdu. Geleceğe daha iyi nitelikli hizmet üretmesi amacıyla elimizden geldiğince Tarım ve Orman Şurasının zenginleştirmeye çalışıyoruz. Alınacak kararların varılacak ortak fikirlerin hayata geçirilmesinde tüm paydaşların üzerine elbette sorumluluk düşüyor. Özellikle kamunun sektör temsilcileriyle sivil toplum kuruluşlarıyla bu şuraya katkı vermesi önemlidir. Verilecek bu katkılarla ülkemizin 25 yıllık geleceğini planlamış olacağız ülkemizin üreteceği katma değeri artırmış olacağız " dedi.

Tarım ve Orman sektörü temsilcilerinin yoğun ilgi göstererek katılım sağladığı toplantı bilgi alış verişi, görüş, sorun ve çözüm önerilerinin ele alınmasıyla sona erdi.

 

Bu Haberi Paylaş


  • eğirdir,egirdir haber,akın gazetesi
  • eğirdir,egirdir haber,akın gazetesi
  • eğirdir,egirdir haber,akın gazetesi
  • eğirdir,egirdir haber,akın gazetesi
  • eğirdir,egirdir haber,akın gazetesi
  • eğirdir,egirdir haber,akın gazetesi
  • eğirdir,egirdir haber,akın gazetesi
  • eğirdir,egirdir haber,akın gazetesi

Yorum Yap