Elif Erbatur “Marsta Hayat” İsimli Hikaye Yarışmasında Türkiye 4’ncüsü Oldu.

eğirdir haber,akın gazetesi,egirdir haberler,son dakika,Elif Erbatur “Marsta Hayat” İsimli Hikaye Yarışmasında Türkiye 4’ncüsü Oldu.
Haberin Tarihi: 28.9.2019 16:36:46 - Okunma Sayısı:1549 defa okundu.

Eğirdir’i Gururlandıran Haber...

Elif Erbatur “Marsta Hayat” İsimli Hikaye Yarışmasında Türkiye 4’ncüsü Oldu.

Eğirdir’i Gururlandıran Haber...

 

Bilge Çocuk Dergisi İle Milli Eğitim Bakanlığı İşbirliğinde düzenlenen Mars’ta Hayat Hikâye Yarışması ödülleri sahiplerini buldu.

Eğirdir Mehmet Akif Ersoy Ortaokulu 7’nci Sınıf Öğrencisi Elif Erbatur “Marsta Hayat” isimli Hikaye yarışmasına katılarak Türkiye 4’ncüsü oldu. Erbatur, ödülünü Milli Eğitim Bakanı  Ziya Selçuk’un elinden aldı.

Bilge Çocuk Dergisi'nin "Mars'ta Hayat" Konulu Kısa Hikaye Yarışması Ödül Töreni, binlerce öğrencinin katılımıyla İstanbul Tema Park'ta gerçekleştirildi.

Törende konuşan Milli Eğitim Bakanı Selçuk, çocukların olduğu yerde sadece çocukların konuşması gerektiğini söyledi.

"Biz burada Türkiye'nin geleceği için varız, biz burada sizler için varız, biz burada bu topraklar için varız, kendi değerlerimiz için varız" diyen Bakan Selçuk, öğrencilere yönelik şunları söyledi:

"Bugün bir dergiyle hepinizin Mars'la ilgili bir hikaye yarışmasına katılıyor olması aslında niye umutlanmamız, heyecanlanmamız gerektiğini gayet güzel açıklıyor. Sizin buradaki faaliyetleriniz içerisinde bulunmaktan son derece memnunum. Bunların sayısı artarak devam edecek. Yeter ki sizler bu ülkeye sahip çıkın. Yeter ki sizler okullarınızda, derslerinizde Türkiye'nin geleceği için heyecanlanın" dedi.

Eğirdir Mehmet Akif Ersoy Ortaokulu 7’nci Sınıf Öğrencisi Elif Erbatur’un bu başarısı ilçemizde de sevinçle karşılandı.

Elif Erbatur’u tebrik ediyor, üstün başarılar diliyoruz.

 

Bu Haberi Paylaş


  • eğirdir,egirdir haber,akın gazetesi
  • eğirdir,egirdir haber,akın gazetesi

Yorum Yap