Eğirdir’in Ada Ülkesi Sanatçıları Topluluğu “Olimpos ve Mitoloji” temalı 1. Uluslararası Posta Sanatı sergisi ile Antalya Olimposta!!!

eğirdir haber,akın gazetesi,egirdir haberler,son dakika,Eğirdir’in Ada Ülkesi Sanatçıları Topluluğu “Olimpos ve Mitoloji” temalı 1. Uluslararası Posta Sanatı sergisi ile Antalya Olimposta!!!
Haberin Tarihi: 16.10.2019 13:28:59 - Okunma Sayısı:2325 defa okundu.

Bizim Eğirdir Platformu bünyesinde kurulan Ada Ülkesi Sanatçıları Olimpos’ta Uluslararası Arkeoloji Günü olan 19 Ekim 2019 da “Olimpos ve Mitoloji” temalı 1. Uluslararası Posta Sanatı sergisine imza atıyor.

 

 

Eğirdir’in Ada Ülkesi Sanatçıları Topluluğu

“Olimpos ve Mitoloji” temalı 1. Uluslararası Posta Sanatı sergisi ile Antalya Olimposta!!!

 

Bizim Eğirdir Platformu bünyesinde kurulan Ada Ülkesi Sanatçıları Olimpos’ta Uluslararası Arkeoloji Günü olan 19 Ekim 2019 da “Olimpos ve Mitoloji” temalı 1. Uluslararası Posta Sanatı sergisine imza atıyor.

Küratörlüğünü ISUBÜ Eğirdir Meslek Yüksekokulu Öğretim Görevlisi ve BEP Başkanı Çetin MEYDAN, Ressam Keziban Ertuğrul YILDIRIM, Mimar Mehmet Nuri KIVRAK’ın yaptığı sergi Olimposta bulunan Koalao Bungalows İşletmesinde 19 Ekim 2019 günü saat 14:00 de açılacak.

Baş küratör Ressam Keziban Ertuğrul YILDIRIM’ın sorumluluğunda gerçekleştirilen sergi 21 ülkeden 129 sanatçıya ev sahipliği yapacak

Serginin amacı konusunda bilgisine başvurduğumuz ISUBÜ Eğirdir Meslek Yüksekokulu Öğretim Görevlisi ve BEP Başkanı Çetin MEYDAN, “Binlerce Yıl Önce bir çok mitolojik olaya ve efsanelere ilham veren, birçok medeniyet ve kültüre ev sahipliği yapan bu tarihi kenti sanatın o güzel dokunuşu ve tınısıyla Dünyanın bir ucundan diğerine sanatın birleştirici gücü ile gündeme getirmek ve Olimpos Antik Kenti için farkındalık yaratmak, tarih, turizm ve doğa üzerine farkındalık yaratmak istiyoruz” açılamasında bulundu.

Meydan, Olimpos civarında birçok başta Olimpos Antik KENTİ, Phaselis Antik Kenti, Arykanda Antik Kenti, antik yerleşimin olması, Çıralı’da olduğu gibi Chimera gibi efsaneye sahip Yanartaş gibi önemli değerlerin bulunmasına dikkat çekti.

 

Sergiye 21 Ülkeden ve 129 Şanatçı katılacak olup katılacak ülkeler şu şekilde sıralandı.

 1. Türkiye –Turkey
 2. Hindistan -India
  3. Norveç-Norway
  4. Ürdün-Jordan
  5. Mısır-Egypt
  6. Kosova-Kosovo
  7. Gürcistan -Georgia
  8. Kuzey Kıbrıs-North Cyprus
  9. Rusya-Russia
  10. Meksika - Mexico
  11. İran -Iran
  12. Azerbaycan Azerbaijan
  13. İtalya -Italy
  14. Cezayir -Algeria
  15. Güney Kore Sout Korea
  16. Arjantin -Argentina
  17. Brazilya-Brazil
  18. Danimarka -Denmark
  19. Ukrayna -Ukraine
  20. Şili-Chile
  21. Kolombiya-Colombia

 

Bu Haberi PaylaşYorum Yap