EĞİRDİR’DE 4 BİN 550 ÖĞRENCİ ARA TATİLE GİRİYOR…

eğirdir haber,akın gazetesi,egirdir haberler,son dakika,EĞİRDİR’DE 4 BİN 550 ÖĞRENCİ ARA TATİLE GİRİYOR…
Haberin Tarihi: 15.11.2019 10:40:37 - Okunma Sayısı:2471 defa okundu.

EĞİRDİR’DEN 45 ÖĞRENCİ ANITKABİR’E GİDECEK…

EĞİRDİR’DE 4 BİN 550 ÖĞRENCİ ARA TATİLE GİRİYOR…

EĞİRDİR’DEN 45 ÖĞRENCİ ANITKABİR’E GİDECEK…

 

Okul öncesi, ilköğretim ve ortaöğretim okullarındaki Türkiye genelinde yaklaşık 18 milyon, Eğirdir’de ise 4 bin 550 Öğrenci, ilk ara tatile bugün girecek.

Yaklaşık 18 milyon öğrenci 2019 – 2020 eğitim öğretim yılının ilk ara tatilini 18 - 22 Kasım'da yapacak. Ara tatilde öğrenciler karne almayacak ve bu dönemi verimli geçirmeleri amacıyla 81 ilde etkinlikler düzenlenecek.

 

EĞİRDİR’DEN 45 ÖĞRENCİ ANITKABİR’E GİDECEK…

18-22 Kasım 2019 Ara Tatil Etkinlik Programı çerçevesinde 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı ve 10 Kasım Atatürk’ü Anma programlarında İlçemizde düzenlenen çeşitli yarışmalarda dereceye giren 45 öğrenci, 4 öğretmen eşliğinde, 17 Kasım 2019 Pazar gecesi saat 24.00’de yola çıkacaklar. Pazartesi sabahı Ankara’da olacaklar. Öğrenciler rehber eşliğinde, Anıtkabir’i, Meclis Etnografya Müzesini ve Ankara Kalesi’ni gezecekler. Öğrenciler, Eğirdir Belediyesinin katkılarıyla Ankara Anıtkabir’e gidecekler.

 

MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜ ARMUTOĞLU’NDAN ÖĞRENCİLERE MESAJ…

Ara tatil için öğrencilere bir mesaj yayınlayan Eğirdir İlçe Milli Eğitim Müdürü Ahmet Armutoğlu; “Sevgili öğrenciler, çok eğlenerek, bol bol kitap okuyarak, sevdiğiniz etkinliklerle ve sevdiklerinizle geçireceğiniz mutlu bir hafta diliyorum. Biz öğretmenleriniz, sizler için kendimizi geliştirirken siz de biraz dinlenin. 25 Kasım'da, okullarınızda özlemle sizleri bekliyor olacağız” dedi.

 

ARA TATİL İÇİN BAKANLIKTAN ÖZEL PROGRAM

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB), ilk ara tatilde öğrencilere yönelik  ‘18-22 Kasım 2019 Ara Tatil Etkinlik Programı’nı hazırladı. Bu programda, "gezi", "sağlık, doğa ve çevre", "bilgi ve teknoloji", "iletişim", "okuryazarlık", "sanatsal faaliyetler", "sportif faaliyetler", "araştırma ve gözlem", "oyun oynama ve bulmaca çözme", "sosyal sorumluluk", "günlük yaşam becerileri", "el sanatları", "bilim", "yardımlaşma", "kariyer planlama" ve "aile günü" olmak üzere 16 ana başlık yer alıyor.

Öğrenci ve velilerin illerde yapılacak etkinliklerin bilgisine ulaşabilmeleri amacıyla "aratatil.meb.gov.tr" sitesi de hazırlandı. Yarın akşam itibarıyla bu siteye ulaşabilecek veliler, ilde 5 gün boyunca yapılacak ara tatil etkinliklerini görebilecek.

 

KÜLTÜREL ÇALIŞMALARA AĞIRLIK VERİLECEK

MEB, 18-22 Kasım'da yapılacak ilk ara tatil döneminde öğretmenler için de sanatsal, sportif, sosyal ve kültürel aktivitelerin yer aldığı mesleki çalışma programı hazırladı. Programda, öğretmenlerin, öğrenci ve velilerle katılabileceği sanatsal, sportif, sosyal ve kültürel faaliyetlere yer verildi.

Bu çerçevede ara tatilde öğretmenlere yönelik konser, opera, halk oyunları, resim ve heykel sergileri gibi etkinlikler yapılacak. Ayrıca, voleybol, basketbol, masa tenisi, futbol gibi spor müsabakaları ile şiir, hikaye, kompozisyon yarışmaları düzenlenecek.

 

2023 VİZYONUNA HAZIRLIK

Programa göre, Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, 18 Kasım'da, Eğitim Bilişim Ağı (EBA) üzerinden canlı yayınla öğretmenlere seslenecek. Aynı gün öğretmenler, eğitim öğretim yılının ilk ara tatiline kadar geçen sürede yapılan eğitim öğretim faaliyetleri ile 2023 Eğitim Vizyonu kapsamındaki çalışmaları değerlendirecek. Ayrıca, öğretmenler, yazılım geliştirme ve zeka oyunları uygulamaları, müze, masal anlatıcılığı, halk oyunları, Türkçenin kullanımı ve diksiyon, kariyer rehberliği, okulda ilk yardım, öğrencilere çevre bilinci kazandırma, robotik ve kodlama, teknoloji ve madde bağımlılığıyla mücadele eğitimi gibi konularda mesleki çalışma faaliyetlerinde bulunacak.

 

İLK DÖNEMİN İKİNCİ YARISI 25 KASIM’DA BAŞLAYACAK

‘Yeni Eğitim Öğretim Çalışma Takvimi Modeli’ne göre 18-22 Kasım'da yapılacak ilk ara tatilin ardından ilk dönemin ikinci yarısı 25 Kasım'da başlayacak.

Yarıyıl tatili 20-31 Ocak 2020 tarihleri arasında olacak. İkinci yarıyıl eğitim-öğretim dönemi 3 Şubat 2020'de başlayacak.

İkinci ara tatil ise 6-10 Nisan 2020'de olacak, 13 Nisan'da başlayacak ikinci dönemin ikinci yarısı ise 19 Haziran'da tamamlanarak 11 haftalık yaz tatiline girilecek.

 

EMEL TURAN KARTAL (AKIN)

Bu Haberi Paylaş


  • eğirdir,egirdir haber,akın gazetesi
  • eğirdir,egirdir haber,akın gazetesi

Yorum Yap