Okullarda Organik Ve İyi Tarım Eğitimleri Devam Ediyor

eğirdir haber,akın gazetesi,egirdir haberler,son dakika,Okullarda Organik Ve İyi Tarım Eğitimleri Devam Ediyor
Haberin Tarihi: 26.11.2019 15:56:38 - Okunma Sayısı:2875 defa okundu.

İlkokullarda düzenlenen Organik Tarım ve İyi Tarım eğitimleri tüm hızıyla devam ediyor.

Okullarda Organik Ve İyi Tarım Eğitimleri Devam Ediyor

İl Tarım ve Orman Müdürlüğü Bitkisel Üretim ve Bitki Sağlığı Şube Müdürlüğü tarafından her yıl ilkokullarda düzenlenen Organik Tarım ve İyi Tarım eğitimleri tüm hızıyla devam ediyor.

İl Tarım ve Orman Müdürlüğü teknik elamanları tarafından tüketici bilincinin arttırılması için öğrencilere yapmış olduğu eğitimler büyük ilgi görüyor.

Bu kapsamda bu yıl Merkez Şehit Polis Memuru Akif Altay İlkokulu, Sütçüler Çetin Şentürk İlkokulu ve Bahçeşehir İlköğretim Okulunda toplam 300 öğrenciye düzenlenen eğitimler öğretmenler ve öğrenciler tarafından yoğun ilgiyle karşılandı.

Eğitimlerde öğrencilere organik tarım ve iyi tarımın insan, çevre ve hayvan sağlığı üzerindeki etkilerine yönelik bilgiler aktarıldı.

Eğitim veren teknik personel tarafından, kaybolan doğal dengenin yeniden kurulmasını amaçlayan organik tarım ve iyi tarımın önemi ve gıda tüketimi konularında öğrenciler bilgilendirilmiş, böylece organik tarım ve iyi tarımın tanıtımı yapılarak ve tarladaki üretiminden pazardaki satışına kadar tüm safhaları anlatılarak, tüketici logo bilinci ve gıda güvenliği açısından tüketici bilincinin oluşturulması sağlandı.

Ayrıca, program sonunda öğrencilere organik tarım ve iyi tarım logolu ajanda, bez çanta ve şapkalar hediye olarak dağıtıldı.

İl Tarım ve Orman Müdürlüğü tarafından her yıl düzenlenmekte olan eğitimlere farklı okullarda devam edileceği bildirildi.

 

Bu Haberi PaylaşYorum Yap